Pełnoletnie dzieci z zasiłkiem

W ramach przyszłorocznego budżetu minister ds. ochrony socjalnej zapowiedziała, ich chciałaby rozszerzenia programu zasiłków na 18-latków.

Wg minister Heather Humphreys rozszerzenie programu dotyczyć miałoby pełnoletnich dzieci, które kontynuują naukę w szkołach w pełnym wymiarze godzin lekcyjnych. Minister ochrony socjalnej dodała, że zaproponuje rozszerzenie tej płatności w przyszłorocznym budżecie, a omawia ją już z szefem resortu finansów.

O ile minister finansów Michael McGrath zgodzi się na propozycję, wejdzie ona do ustawy budżetowej na przyszły rok, a zasiłek może być wypłacany po przyjęciu budżetu 2024, więc albo od listopada, albo od stycznia przyszłego roku. W tym przypadku nie ma jeszcze jasności, gdyż Departament Ochrony Socjalnej, nie ujawnił żadnych dodatkowych informacji.


Aktualnie świadczenie przysługuje dzieciom uczącym się w pełnym wymiarze godzin, ale przed ukończeniem 18 roku życia, więc 17-latkom.

Według minister Humphreys rozwiązanie to zostanie rozpatrzone w nadchodzącym budżecie, a spodziewa się, iż rząd przychyli się do jej propozycji.

Bogdan Feręc

Źr. The Liberal

Photo by John Schnobrich on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Prepay Power obniża
Putin sugeruje możl