Ból gardła głównym objawem COVID-19 w nowej fali

Badania pacjentów z pozytywnym wynikiem testu wykonywane w Wielkiej Brytanii wykazały, że głównym objawem COVID-19 w nowej fali zakażeń jest ból gardła.

Badanie React-1 prowadzone jest przez specjalistów Imperial College London. W jego ramach co miesiąc do wybranej grupy 150 tys. osób wysyłane są testy do użytku domowego. Z ostatnich danych uzyskanych dzięki badaniu wynika, że w nowej fali pandemii COVID-19 zmieniają się objawy zakażenia.

Osoby zakażone wirusem SARS-CoV-2 najczęściej jako objaw choroby wskazują teraz ból gardła (58% badanych), ból głowy (49%) i niedrożność nosa (40%). Tyle samo osób wskazało na suchy kaszel, 37% na kaszel mokry, 35% na chrypę, zaś 32% na kichanie.

Inne objawy wymieniane przez osoby zakażone to zmęczenie (27%), ból mięśni (25%), powiększenie węzłów chłonnych szyi (18%) oraz bolesność oczu (14%). Ogólnie wśród pacjentów dominują objawy grypopodobne. O wiele mniej jest zaburzeń węchu (13%) oraz gorączki (13%).

Łatwość przenoszenia się nowych subwariantów Omikrona sprawia, że zarażają się osoby, które już chorowały, a nawet te w pełni zaszczepione.

Źródło: www.dentonet.pl

Artykuł nadesłała Klinika Stomatologiczna NovoDent-MED.

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ustawa Sinn Féin, a
Radny z Partii Kons