Prepay Power obniża ceny na gaz i energię elektryczną

Dostawca energii typu pay-as-you-go Prepay Power, to kolejna firma energetyczna, która ogłosiła obniżki cen dla swoich klientów za gaz i energię elektryczną.

Prepay Power poinformował, że nowe stawki zaczną obowiązywać od 1 listopada, a ceny jednostkowa gazu spadnie o 13,5%, natomiast cena jednostkowa energii elektrycznej obniży się o 12,8%. Firma stwierdziła, że ​​w oparciu o typowe wzorce użytkowania redukcja cen przyniesie oszczędności w wysokości około 435 € rocznie dla typowego klienta korzystającego z technologii dwupaliwowych.

Prepay Power ma ponad 180 000 klientów krajowych i jest największym dostawcą energii tego typu na tutejszym rynku.

Rzecznik Prepay Power powiedział:

– Jesteśmy zachwyceni możliwością ogłoszenia obniżek cen dla naszych klientów. Nasi klienci będą w dalszym ciągu korzystać ze standardowych stawek, które należą do najniższych na rynku, znacznie tańszych niż standardowe stawki wielu dostawców.

Na początku tego tygodnia podczas spotkania z premierem Leo Varadkarem i ministrem ds. energii Eamonem Ryanem cztery największe przedsiębiorstwa energetyczne poproszono o kontynuowanie obniżek cen. Obaj ministrowie spotkali się z czterema największymi dostawcami: Electric Ireland, SSE Electricity, Bord Gáis i Energia.

Niektórzy dostawcy ogłosili w ostatnich tygodniach obniżki cen wynoszące od 10 do 20%, chociaż jeden z nich nawet o 30%.

Zapowiadane wcześniej obniżki cen prądu i gazu następować będą w październiku i listopadzie tego roku.

Bogdan Feręc

Źr. RTE

Photo by Skye Studios on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
TikTok ukarany grzyw
Pełnoletnie dzieci