Dbają o nasze bezpieczeństwo

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

W Polsce wokół pracy ochroniarza narodziło się sporo stereotypów. Przez to ten zawód często jest niedoceniany. Jest jednak chociaż jeden dzień w roku, gdy jest szansa okazać uznanie ochroniarzom – to Dzień Pracownika Ochrony.

https://agencja-informacyjna.com/gafa-kradnie-wolnosc-i-bezpieczenstwo/embed/#?secret=Oj6hWOj6Yb#?secret=e71NGHplp5

Dzień Pracownika Ochrony to nieoficjalne święto, ale celebrowane jest od 1997 roku i przypada na 22 sierpnia. W rocznicę wprowadzenia ustawy regulującą prawnie ochroniarzy.

Ochroniarz zajmuje się głównie zadbaniem o bezpieczeństwo innych osób. Czasem konkretnych – jeżeli ma takie zlecenie, czasem po prostu o ludzi będących w najbliższej okolicy. Działa w różnej formie, przykładowo przy imprezach masowych lub na rzecz ochrony mienia/działalności gospodarczej. Oznacza to, że możemy ich spotkać na przykład na terenie Galerii Handlowych.

W zależności od tego, czy chce się zostać ochroniarzem profesjonalnym czy zwykłym, licencjonowanym są dwie drogi do pełnienia zawodu: nauka w specjalnej szkole lub ukończenie kursu.

Zwykle wykształcenie w kierunku pracownika ochrony oferują szkoły policealne. Nauka trwa dwa lata. W tym czasie poznaje się między innymi podstawy z szerokiego zakresu prawa. Wykształcenie otrzymuje się po zdaniu egzaminu. Kurs trwa zdecydowanie krócej, do pięciu miesięcy. Można podejść do niego mając ukończone jedynie gimnazjum.

Ochroniarze powinni być w pełni sprawni pod względem fizycznym i wykazywać się dużym opanowaniem oraz szybką analizą sytuacji. W związku z ciągłym kontaktem z ludźmi wymagana jest także wysoka kultura osobista. Trzeba się jednak liczyć z tym, że praca jest często stresująca, a i zarobki nie są duże.

https://agencja-informacyjna.com/mateusz-grzesiak-czasy-fejkow/embed/#?secret=EPkzdowMED#?secret=1rl0D5ags3

Ochroniarze mogą legitymizować dane osoby, czy wezwać do opuszczenia obiektu. Posiadają także dodatkowe wyposażenie, jak przykładowo kajdanki.

Agencja Informacyjna

Agencja Informacyjna

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: