Kolejne unijne podatki

Patologia podatkowa Unii Europejskiej osiąga kolejne szczyty, bo to i dodatkowe opłaty dla towarów pochodzących spoza UE, ale też nowe dla jej mieszkańców.

Z całą pewnością już teraz można powiedzieć, że podatek węglowy dotyczyć będzie towarów sprowadzanych spoza państw unijnych, więc podniosą się ich ceny, gdyż producenci zapewne zechcą pokryć swoje straty.

Unia Europejska forsuje obecnie pomysł opodatkowania karbonowego wszystkich towarów wjeżdżających na jej obszar, co da w połączeniu z innymi nowymi dochodami miliony euro rocznie.

Jakby tego było mało, więcej prawdopodobnie zapłacą też mieszkańcy UE, którzy korzystają aktualnie np. z gazu ziemnego, gdyż i w tym przypadku przewiduje się wprowadzenie nowej daniny, czyli ogrzewanie stanie się jeszcze droższe, niż jest do tej pory.

To tylko przykłady, albowiem podatków ma być więcej, a wszystkie dla naszego dobra, by oczyścić nam powietrze.

Jak uważają przeciwnicy tego rozwiązania, a państw sprzeciwiających się jest coraz więcej, w tym również Polska, to nic innego, jak odbieranie pieniędzy obywatelom, a wszystko w ramach pakietów klimatycznych, czyli niesławnego Fit for 55.

To tak na koniec felietonu i Unii Europejskiej w dezorganizacji warto przypomnieć, że ta tworzy sobie coraz większą ilość przeciwników, ale nie tylko politycznych, bo również narasta niechęć wobec tego przeregulowanego i opresyjnego tworu ze strony ponad 447 milionów obywateli Unii Podatkowej. To natomiast za kilka lat, może doprowadzić do całkowitego rozkładu i te wszystkie Tuski, Leyeny oraz inni, zostaną w upadającym biznesie ostatnimi chcącymi utrzymać tzw. Unię Europejską, a taką samą jak dążąca do samozagłady, czyli podziału dzielnicowego Wielką Brytanię.

Kapitan jednak schodzi ostatni, czyli władze UE do końca będą utrzymywać, że sama Unia jest dobra i nie „rozumiom”, czemu wszyscy o niej mówią źle…

Radykałowie nie rodzą się radykałami, nie wysysają radykalizmu z mlekiem matki, to systemy ich tworzą, a następnie są zaskoczone, że w ogóle są.

Bogdan Feręc

Photo by ALEXANDRE LALLEMAND on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Lokatorzy skorzystal
Niezbędna jest refo