Jan Dziedziczak: Apeluję do Polonii i Polaków mieszkających za granicą

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Brutalna rosyjska agresja na Ukrainę trwa. Pomimo bohaterskiej obrony ukraińskiej armii oraz mieszkańców, pomimo wprowadzonych sankcji, międzynarodowych nacisków i apeli Rosjanie atakują kolejne miasta. Giną żołnierze oraz ludność cywilna. Tysiące uchodźców trafia do Polski, gdzie jest im oferowana pomoc na niespotykaną skalę. Jest wśród nich wielu Polaków, posiadaczy Karty Polaka.

Wezwałem polskie organizacje pozarządowe współpracujące z Polonią i Polakami za Granicą do niesienia im specjalnej pomocy. Apeluję też ponownie do Państwa: Polonii i Polaków zamieszkałych poza krajem o solidarność z Ukrainą, o inicjowanie oraz uczestniczenie w protestach oraz akcjach solidarności!

Powstrzymanie barbarzyńskiej agresji Rosji oraz przywrócenie pokoju na Ukrainie stanowi jedno z najważniejszych wyzwań Polski oraz społeczności międzynarodowej. Środowiska polskie na świecie powinny być aktywne w tej kwestii. Celowi temu mogą posłużyć drakońskie sankcje odcinające gospodarkę rosyjską od światowej. Stanowisko w tej sprawie jasno wyrazili Premier Mateusz Morawiecki i Prezydent Andrzej Duda. Nacisk na zagranicznych polityków, szczególnie posłów, w formie apeli, petycji lub wyrażany podczas bezpośrednich spotkań może się do tego przyczynić. Zachęcam także do podejmowania świadomych wyborów konsumenckich. W obecnej sytuacji warto zastanowić się, czy towar produkcji rosyjskiej jest dobrym wyborem z etycznego punktu widzenia. Tych z Państwa, których w chwilach trudnych wspiera modlitwa, proszę o nią w intencji pokoju, wolnej i niepodległej Ukrainy i jej mieszkańców, naszych Przyjaciół.

Jan Dziedziczak

Poseł na Sejm RP, Pełnomocnik Rządu do Spraw Polonii i Polaków za Granicą, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Agencja Informacyjna

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Czereśnie. Symbol d
Jeszcze w czerwcu mo