Fianna Fáil uruchamiła internetową akcję rekrutacyjną dla kobiet

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Fianna Fáil rozpoczęła akcję rekrutacyjną kobiet na wszystkich platformach społecznościowych – Facebook, Twitter, Instagram i TikTok – aby pomóc zwiększyć reprezentację kobiet w Partii. 

Fianna Fáil ma długą historię wspierania polityki równości i aktywnego udziału kobiet w podejmowaniu decyzji, a chce kontynuować to teraz. 

Mówiąc o akcji rekrutacyjnej Fianna Fáil taoiseach Micheál Martin powiedział:

– W samorządach lokalnych jest znacznie więcej mężczyzn niż kobiet, a Fianna Fáil jest zaangażowana w zwiększenie liczby kobiet reprezentujących partię w samorządzie lokalnym i wspieranie tych kobiet w awansie do polityki krajowej. Niezwykle ważne jest zapewnienie znaczącego udziału kobiet na każdym poziomie. 

Akcja rekrutacyjna inicjowana została przez wielu reprezentantów Fianna Fáil, w tym aktywistek i członków z całego kraju, podkreślając potrzebę ich większego udziału w irlandzkiej polityce i nagród związanych z zaangażowaniem. 

Radna Fianna Fáil w Longford Uruemu Adejinmi, która była pierwszą czarnoskórą kobietą burmistrzem w Irlandii, powiedziała, że ​​dołączyła do Fianna Fáil, aby być inspiracją dla swojej córki. Cllr Adejinmi jest syndykiem ds. niewypłacalności i pomaga lokalnym mieszkańcom w Longford odzyskać stabilność finansową.

Przemawiając przed rozpoczęciem akcji rekrutacyjnej, powiedziała:

– Dołączyłam do Fianna Fáil, aby moja córka miała inspirację, aby zobaczyć, kim może być w przyszłości, aby zobacz reprezentację kogoś takiego jak ona na szczycie tabeli liderów. 

Radna Fianna Fáil i specjalistka ds. komunikacji Emma Murphy została niedawno pierwszą kobietą LGBTQ+ wybraną na burmistrza gminy. 

Burmistrz South County Dublin mówiła:

– Jestem bardzo dumna z mojej pozycji, jako pierwszej kobiety LGBTQ+, która została wybrana na Caoitherleach do władz lokalnych. Fianna Fáil jest gotowa wesprzeć więcej kobiet pochodzących z mniejszości, aby weszły do polityki.

Aoife McCooey jest radną Fianna Fáil w Monaghan, a niedawno została wybrana wiceprzewodniczącą Fianna Fáil podczas 80. Ard Fheis partii. 

Cllr McCooey stwierdziła:

– Jako młoda kobieta w polityce widzę w niej tak wiele luk i luk w usługach, które nie są dostępne dla młodych kobiet. Myślę, że powodem jest to, że otaczają nas mężczyźni. To dziedzina zdominowana przez mężczyzn. To przede wszystkim mężczyźni i nie możemy oczekiwać, że znają nasze potrzeby lub będą się o nie troszczyć. Myślę więc, że potrzebujemy więcej młodych kobiet, aby móc reprezentować potrzeby innych młodych kobiet, innych młodych ludzi i ogólnie tylko kobiet. 

Liz Watson jest pracownikiem socjalnym i lokalnym przedstawicielem South East Inner City w Dublinie. Pani Watson dołączyła do Fianna Fáil, ponieważ wierzy we „wzmacnianie społeczności”.

Liz Watson:

– Sama pochodzę ze społeczności śródmieścia i widzę, jak ważna może być praca w społeczności dla członków społeczności i wszystkie korzyści, które mogą przynieść jednostce i społeczeństwu jako całości.

Bridie Collins jest radną Fianna Fáil w okręgu Adare – Rathkeale w Limerick. Jest także matką trójki dzieci, która wraz z mężem prowadzi bar Sean Collins w Adare.  

Radny Limerick Fianna Fáil skomentowała akcję rekrutacyjną, mówiąc:

– Żałuję tylko, że nie zajęłam się polityką wcześniej, teraz widzę, że jest tam ogromne poparcie dla kobiet w polityce. Nie musiałem martwić się o wsparcie rodziny ani o to, że rodzina się rozpadnie, jeśli wejdę w politykę, a moja uwaga zostanie zwrócona w inny sposób. To, co robię w polityce, jest dla nich ogromnym wsparciem.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można na stronie internetowej Fianna Fáil.  

Bogdan Feręc

Źr: Fianna Fail

Image by Claudio_Scott from Pixabay 

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rząd zachęca do wy
Teoretycznie o Rosji

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!