Większość irlandzkich firm planuje światową ekspansję

Ankieta irlandzkiego dostawcy usług płatniczych Stripe wykazała, że na przyszły rok prawie ¾ irlandzkich firm planuje istotne kroki rozwojowe, w tym interesuje się rynkami zagranicznymi.

Oznacza to, że 74% irlandzkich przedsiębiorstw planuje ekspansję na inne kraje, co będzie miało miejsce już w roku przyszłym, a dane pokazują, że firmy z wyspy, częściej planują globalną ekspansję niż ich europejscy odpowiednicy, którzy takie plany mają w 66 proc. przypadków. Większość irlandzkich firm planuje ekspansję na kierunku europejskim i jest to 40%, a 20% chce zaistnieć w Ameryce Północnej i Azji Południowej.

Połowa wszystkich ankietowanych irlandzkich firm twierdzi, że prowadzenie międzynarodowego biznesu jest dziś łatwiejsze niż pięć lat temu, a 83% irlandzkich firm prowadzonych przez jedną osobę mówi, że już teraz prowadzi sprzedaż kontynentalną.

Zdecydowana większość irlandzkich konsumentów, bo 83% otwartych jest na transgraniczny zakup towarów, natomiast 72% na zakup usług cyfrowych z innego kraju. Irlandia jest również najszybciej rozwijającym się kierunkiem cyfrowego eksportu zarówno dla Australii, jak i Wielkiej Brytanii. Badanie Stripe wykazało jednocześnie, że pięć największych cyfrowych rynków eksportowych dla wszystkich krajów obejmuje co najmniej dwa kontynenty.

Dyrektor ds. klientów w Stripe Mike Clayville powiedział:

– Cyfrowy handel stwarza firmom możliwości rozszerzenia wszystkich dostępnych rynków, ale sukces nigdy nie przychodzi łatwo. Firmy potrzebują prostej infrastruktury finansowej, która po prostu działa, bez względu na to, gdzie sprzedają. Nasze ustalenia pokazują, że firmy coraz częściej wykorzystują ten potencjał – i jest to powód do zadowolenia.

Ankieta przeprowadzona została wśród 1700 liderów biznesu i 11 500 konsumentów na dziewięciu rynkach – w tym w Australii, Francji, Niemczech, Irlandii, Japonii, Meksyku, Singapurze, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, a wykazała, że ​​technologia zmienia kształt światowej gospodarki.

Branże offline, takie jak edukacja, zmieniają sposób prowadzenia działalności, przy czym 88% firm sprzedaje towary i usługi na arenie międzynarodowej, a 70% planuje dalszą ekspansję międzynarodową w ciągu najbliższych dwóch lat.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by CHUTTERSNAP on Unsplash

© WSZYSTKIE MATERIAŁY NA STRONIE WYDAWCY „POLSKA-IE” CHRONIONE SĄ PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Niegdzie w UE nie zr
Lotnisko zaskarżył