Tysiące osób otrzyma dzisiaj dodatkową płatność paliwową

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Jak wynika z harmonogramu, jaki nakreślony został przez rząd, dzisiaj kolejne gospodarstwa domowe otrzymają dodatkową płatność z tego tytułu.

Do otrzymania jednorazowej płatności paliwowej tym razem uprawnionych będzie grupa 71 000 gospodarstw domowych, a wcześniej otrzymały one zapewniania, że taki dodatek zostanie im wypłacony. Jak dodają urzędnicy Social Welfare, kwota dodatku to 400 € i przysługuje osobom korzystającym ze świadczeń z opieki społecznej.

Pieniądze trafią do rąk gospodarstw domowych w ramach pomocy rządu w ograniczeniu kosztów, jakie ponoszone są na opłaty związane z ogrzewaniem domów, co zagwarantowane zostało w ustawie budżetowej na 2023 rok.

Obecna transza pomocowa nie jest ostatnią, z jaką spotkają się beneficjenci Social Welfare, bo taką samą dopłatę otrzyma 81 000 gospodarstw domowych, ale będzie to w styczniu przyszłego roku.

Dodatek paliwowy wypłacany jest zazwyczaj przez okres 28 tygodni od września do kwietnia, jednak w tym roku będzie nieco inaczej, bo w tym okresie wypłacane będą również jednorazowe płatności pomocowe, jakie z nadwyżki budżetowej wygospodarowane zostały przez Departament Finansów.

Wiele osób spodziewa się również, że o ile koszty zakupu gazu lub oleju opałowego, albo prądu wykorzystywanego do ogrzewania domów przekroczą ich możliwości finansowe, będą mogli ubiegać się od następne wsparcie socjalne. To jednak nie jest już takie pewne, iż tę właśnie otrzymają, a to za sprawą wypowiedzi polityków, którzy są przekonani, że wsparcie, jakie udzielane jest z budżetu, jest już na tyle duże, że nie trzeba będzie interweniować dodatkowo.

Premier Martin zaznaczył jednak, iż o ile kolejna pomoc okaże się niezbędna, rząd może przyznać dodatkowe środki wsparcia, natomiast decyzje podejmowane będą w odpowiednim czasie.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Photo by Julian Hochgesang on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Russians ruined Kher
Rośnie opór przyjm
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.