Sezon został rozpoczęty

Od wielu dni zapowiadało się nieuniknione, a to nadeszło właśnie wczoraj i większość irlandzkich stacji radiowych uznała, że nie ma na co czekać i trzeba zacząć nadawać świąteczne przeboje.

Prym w tym dziele wiodła stacja iRadio, która przypomniała słuchaczom większość świątecznych standardów, więc była i Mariah Carey, ale też Shakin’ Stevens, wiecznie żywy Wham i wiele innych. Co istotne, nie tylko ta stacja rozpoczęła „molestowanie” świątecznymi piosenkami, bo wraz z nimi poszły też stacje lokalne, gdyż chciały dotrzymać kroku większym nadawcom.

Z głośników słychać też było świąteczne reklamy, a te namawiają do kupowania wszystkiego, co może się przydać albo nie na święta, więc można uznać, iż bożonarodzeniowy sezon jest już w pełni.

Radiowęzły z centrów handlowych już od jakiegoś czasu, nieśmiało sugerowały muzycznie, iż zbliżamy się do świąt, ale również wczoraj repertuar przeszedł metamorfozę i na stałe zagościły tam największe świąteczne przeboje.

Za kilka dni odpali swoje nadajniki Christmas.FM, a to stacja, w której nadawane są wyłącznie piosenki nawiązujące do Bożego Narodzenia. Sympatycy takiej muzyki już 28 listopada ponownie będą mogli słuchać tej stacji, która zakończy nadawanie 27 grudnia.

Przyznać trzeba, że część z tych świątecznych piosenek wpada w ucho, a i można ich wysłuchać z przyjemnością, ale za tydzień, góra dwa, będziemy mieli przesyt, więc może lepiej, gdyby o tydzień opóźnić ich medialną wszechobecność.

Na szczęście nadawano też jedną z moich ulubionych, a tą jest…

Bogdan Feręc

Photo by David Beale on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Zamieszki są wstyde
Absolutna porażka m