„To nie jest dobry czas na zmianę rządu”

W programie radia News Talk premier Leo Varadkar przekonywał, że nie będzie dobrą rzeczą dla Irlandii, jeżeli władzę w kraju przejmie opozycja.

Szef Fine Gael miał na myśli Sinn Féin, gdyż to obecnie jedyne ugrupowanie, które realnie zagraża jego partii, ale też dla Fianna Fáil, a z całą pewnością przejęłoby władzę w kraju, tworząc rząd koalicyjny z mniejszą partią o podobnym rodowodzie.

Premier Varadkar mówił również, że za rządów Fine Gael rozpoczęto gruntowną przebudowę kraju, a ta przyspieszyła w ostatnich latach, a i wdraża się projekty, które wynikają z aktualnych potrzeb europejskich i światowych.

W programie radia News Talk premier Leo Varadkar powiedział:

Myślę, że to, co możemy zrobić najlepiej, a Fine Gael może zrobić najlepiej, to nadal prowadzić nasz kraj przez okres niezwykłych zmian. Jestem w rządzie od 12 lat i co widziałem przez te 12 lat: poważny kryzys finansowy, przybycie MFW i Trojki – musieliśmy przywrócić naszą suwerenność, wydostać się z tego i przywrócić nasz dobrobyt. Brexit, to poważna zmiana geopolityczna, której nikt się nie spodziewał, pandemia, a teraz także wojna na Ukrainie i kryzys inflacyjny. Dzieje się to w kontekście ogromnych zmian technologicznych, a także zmian w naszym klimacie. Nie sądzę, że to spowolni. Właściwie myślę, że tempo zmian w naszym świecie przyspieszy. Myślę, że w ciągu najbliższych kilku lat nastąpi więcej wstrząsów zewnętrznych, o których jeszcze nawet nie pomyśleliśmy.

Wg Leo Varadkara, to mieszkańcy kraju powinni zadecydować, w jakim kierunku prowadzona ma być Irlandia, więc czy pójdzie drogą rozpoczętych reform, czy może całkowicie się od tego odwróci i zacznie marsz pod przewodnictwem ugrupowań, które nie chcą potrzebnych zmian.

Premier Leo Varadkar kontynuował:

– Myślę, że fundamentalna zmiana polityki, którą wydaje się obiecywać opozycja, wiąże się z ogromnym ryzykiem. Chcą zmienić naszą politykę gospodarczą, chcą zmienić naszą politykę handlową i podatkową, chcą zmienić naszą politykę wobec Europy. Moim zdaniem to właśnie te wszystkie polityki zapewniły Irlandii sukces. Jeśli będziemy mieli te zmiany, fundamentalne zmiany, które obiecują, uważam, że gospodarka pójdzie na południe.

Bogdan Feręc

Źr. NewsTalk

Photo CC BY 2.0 Houses of the Oireachtas

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Putin sugeruje możl
Odrzucenie projektu