Światowy rynek pasty do zębów warty 22 mld dolarów do 2027 r.

Jak wynika z najnowszego raportu Fortune Business Insights, że globalny rynek past do zębów osiągnie wartość 21,99 mld dolarów do 2027 r.

Firma badawcza Fortune Business Insights opublikowała niedawno raport o światowym rynku past do zębów w latach 2020-2027. Wynika z niego, że do 2027 r. osiągnie on wartość blisko 22 mld dolarów, rosnąc w tempie 3,4% w skali roku.

Na globalnym rynku pasty do zębów zauważalne są dwa wyraźne trendy. Pierwszy to zwiększająca się świadomość konsumentów dotycząca znaczenia higieny jamy ustnej, zarówno w kontekście zdrowia zębów, zdrowia całego organizmu, jak i pandemii COVID-19. Zgodnie z wynikami badań opublikowanymi w różnych czasopismach, poziom higieny jamy ustnej może mieć bowiem wpływ na transmisję wirusa, a zły stan zdrowia jamy ustnej – zębów i przyzębia – może wpływać na intensywność powikłań pocovidowych.

Drugi trend to wyraźny wzrost liczny dostępnych na rynku past wegańskich, niezawierających w składzie jakichkolwiek substancji odzwierzęcych. Popularność zyskują natomiast ekologiczne, roślinne składniki: wyciągi z miodły indyjskiej i drzewa herbacianego, proszek bambusowy, ekstrakty z alg, a nawet… sól morska.

Źródło: www.dentonet.pl

Artykuł nadesłała Klinika Stomatologiczna NovoDent-Med.

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Joanna Brodzik: Wsty
Baltic Pipe starts g