Oświadczenie prezydenta Higginsa w sprawie śmierci Sinéad O’Connor

Mogę przesłać najgłębsze kondolencje ojcu Sinéad O’Connor, Johnowi, członkom jej rodziny i wszystkim, z którymi dzieliła swoje życie.

Moją pierwszą reakcją na wiadomość o śmierci Sinéad było wspomnienie jej niezwykle pięknego, niepowtarzalnego głosu. To, co uderzało we wszystkich nagraniach, które wykonała i we wszystkich jej występach, to autentyczność wykonania, a jej zaangażowanie w wykonanie piosenki i jej znaczenie było całkowite.

Ci z nas, którzy mieli przywilej ją znać, zawsze byli pod wrażeniem głębi jej nieustraszonego zaangażowania w ważne kwestie, na które zwracała uwagę opinii publicznej, bez względu na to, jak niewygodne mogły być te prawdy.

To, co Irlandia straciła w tak stosunkowo młodym wieku, to jedną z naszych największych i najbardziej utalentowanych kompozytorek, autorek piosenek i wykonawczyń ostatnich dziesięcioleci, która miała wyjątkowy talent i niezwykłą więź z publicznością, z których wszyscy darzyli ją miłością i ciepłem.

Sposób, w jaki była w stanie poruszać się w różnych formach sztuki, był wyjątkowym osiągnięciem, podobnie jak sposób, w jaki jej głos obiegł świat i jak został przyjęty. Jej twórczość obejmuje dorobek filmowy poprzez produkcję doskonale dobranych i cieszących się powszechnym uznaniem tekstów.

Głos i przekaz Sinéad O’Connor były pod wieloma względami oryginalny, niezwykły i pozostawiał głębokie wrażenie, że dokonanie wszystkiego, co zrobiła, niosąc ciężar, którego doświadczała, było na swój sposób potężnym osiągnięciem.

Jej wkład łączy się z wielkim wkładem Irlandek, które przyczyniły się do naszego życia, jego kultury i historii na swój wyjątkowy, ale niezapomniany sposób.

Niech jej duch odnajdzie spokój, którego szukała na tak wiele różnych sposobów”.

Michael Daniel Higgins

Opr: Bodgan Feręc

Źr: President.ie

Photo CC BY-SA 3.0 Pymouss

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Taoiseach kategorycz
Tesco jest najlepsze