Taoiseach kategorycznie nie poradził sobie z niekontrolowanymi kosztami energii

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzecznik Sinn Féin ds. finansów Pearse Doherty wezwał taoiseacha Leo Varadkara do wyjaśnienia, dlaczego nie wywiązał się ze swojego zobowiązania do podjęcia działań przeciwko firmom energetycznym za nieprzekazywanie oszczędności konsumentom?

Dane opublikowane niedawno przez Komisję Europejską pokazują, że irlandzcy pracownicy i rodziny mają do czynienia z jednymi z najwyższych cen energii w Unii Europejskiej.

Poseł Doherty napisał wcześniej do Komisji ds. Regulacji Usług Komunalnych, wzywając regulatora do podjęcia intensywnego i inwazyjnego nadzoru cen detalicznych w świetle spadających hurtowych cen energii, ponieważ irlandzkie gospodarstwa domowe nadal borykają się z rosnącymi rachunkami za energię.

Teachta Dála Pearse Doherty powiedział:

– 1 marca taoiseach powiedział, że podejmie działania przeciwko firmom energetycznym, które nie przekazały oszczędności pracownikom i rodzinom. Kategorycznie mu się to nie udało. Dane opublikowane niedawno przez Komisję Europejską pokazują, że jesteśmy najdroższym państwem w Unii Europejskiej – z drugimi najwyższymi kosztami energii i najwyższymi kosztami zdrowia w UE. Z tym właśnie borykają się gospodarstwa domowe, które zmagają się z największym kryzysem kosztów utrzymania od pokolenia. Rzeczywiście, 250 000 gospodarstw domowych ma obecnie zaległości. To jest dziedzictwo rządu i porażka rządu. Wiemy, że ceny energii elektrycznej w Europie gwałtownie spadły w ostatnich miesiącach, podczas gdy ceny energii elektrycznej w Irlandii pozostają niebotyczne. To nie jest do zaakceptowania. Premier może latać budżetowymi latawcami, ile chce, ale musi wyjaśnić, dlaczego nie udało mu się pociągnąć firm energetycznych do odpowiedzialności; do czego zobowiązał się w marcu? Napisałem ostatnio do regulatora energetyki, wzywając go do podjęcia intensywnego i natarczywego nadzoru nad cenami, jakie firmy energetyczne naliczają gospodarstwom domowym i ich związkiem ze spadającymi cenami hurtowymi. Taoiseach musi przyłączyć się do tego wezwania. Gospodarstwa domowe borykają się z trudnościami – zasługują na przejrzystość i wszelkie wysiłki w celu obniżenia kosztów energii.

Opr: Bodgan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo by Valentina Locatelli on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Więcej połączeń
Oświadczenie prezyd

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!