Istnieją wyraźne dowody na potrzebę wprowadzenia zakazu eksmisji

Senator Partii Pracy i członek Komitetu Mieszkaniowego Oireachtas Mark Wall wezwał rząd do wprowadzenia zakazu eksmisji w świetle rekordowych liczb bezdomnych, jakie opublikowane zostały w marcu.

Ponieważ dane opublikowane przez Departament w piątek reprezentują ostatnią próbkę danych, gdy faktycznie obowiązywał zakaz eksmisji, senator Wall powiedział, że jeśli nie zostaną wprowadzone zabezpieczenia, nastąpi eksplozja ludzi żyjących w bezdomności.

Senator Wall stwierdził:

– Od samego początku wszystkie dowody wokół zakazu eksmisji wskazywały na potrzebę przedłużenia jego obowiązywania, dopóki rząd nie upora się z ogromnymi wyzwaniami związanymi z podażą i przystępnością cenową na rynku najmu. Konferencje prasowe nie zbudują domów. Ten rząd żałośnie zawodzi najemców w całym kraju, którzy żyją w głębokiej niepewności. Dane opublikowane w piątek pokazały wzrost bezdomności o 2,1% na przestrzeni miesiąca. To astronomiczna porażka rządowej polityki mieszkaniowej. Nie ma akceptowalnego poziomu bezdomności – jednak wydaje się, że rząd przyznał, że istnieje. 11 988 osób, z których 3472 to dzieci, zasługuje na znacznie więcej niż bezmyślne, sklecone podejście tej koalicji wygody. Nasze skrzynki odbiorcze są zalane korespondencją od osób w tragicznej sytuacji w całym kraju. Wiele osób, którym doręczono nakazy eksmisji, stara się znaleźć alternatywne zakwaterowanie. Rzeczywiście, dane opublikowane przez Departament nie uwzględniają nawet osób żyjących w ukrytej bezdomności, tych dorosłych i dzieci zmuszonych do życia w domach rodziców lub osób, które śpią na kanapach. Z pewnością rozsądną rzeczą w tym momencie jest ponowne wprowadzenie zakazu eksmisji, aby rząd mógł priorytetowo potraktować szybkie dostarczenie zasobów mieszkaniowych, które są tak rozpaczliwie potrzebne. Sprawy będą się tylko pogarszać. Ten rząd konsekwentnie nie wypełniał swojego własnego zobowiązania. Wszyscy zgadzamy się, że budowa domu wymaga czasu, ale obserwacja szokującego niepowodzenia kontroli i rozszerzeniu zakazu eksmisji w celu ochrony najemców jest niczym innym jak hańbą.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

Photo by Louis Reed on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Rząd musi interweni
Konieczne działania