Dublińskie lotnisko w europejskiej czołówce

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Z najnowszego opracowania dotyczącego lotnisk w Europie dowiemy się, że dubliński port lotniczy, znalazł się w czołówce najlepszych lotnisk na Starym Kontynencie.

Badanie obejmowało wszystkie największe lotniska w Europie, ale koncentrowało się na tzw. głównych portach lotniczych państw europejskich, natomiast w klasyfikacji końcowej okazało się, że Dublin Airport, jest w pierwszej dziesiątce najlepszych lotnisk europejskich.

DAA zajęło 4 pozycję w rankingu, a oceniane było wiele aspektów funkcjonowania lotnisk, w tym sprawność obsługi pasażerskiej.

Jak się okazało, w Dublinie wcale nie można narzekać na zbyt dużą ilość odwołanych lotów i niewiele jest też opóźnień, a najgorzej pod tym względem wypadło londyńskie lotnisko Heathrow.

Londyński port lotniczy mocno krytykowany jest przez samych pasażerów, ale i na niepochlebne komentarze pod jego adresem pozwolił sobie były szef Aer Lingus Willie Walsh, który stwierdził, że zarówno władze tego lotniska, jak i minister transportu Wielkiej Brytanii, poległy na polu obsługi pasażerskiej, ilości odwołanych lotów oraz ilości opóźnień.

Lotnisko w Dublinie stało się więc czwartym najlepszym portem lotniczym w Europie pod względem ograniczania odwołań oraz opóźnień, i to pomimo niedawnych głośnych problemów z brakiem personelu przy odprawie bezpieczeństwa, a także odprawie bagażowej.

DAA z zadowoleniem przyjęło tę opinię, a jednocześnie podkreśla, że wciąż podejmowane są działania, by usprawnić obsługę pasażerów i stale zmniejszać inne problemy, jakie wpływają na terminową realizację lotów.

Bogdan Feręc

Źr: The Irish Times

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Zwiększy się irlan
Prezydent powinien o
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.