Zwiększy się irlandzka sieć fotoradarów

Garda poinformowała, iż opracowała nowe wytyczne dla radarowych pomiarów prędkości, a to oznacza, że wyznaczono dodatkowe 61 miejsc, w których pojawiać się będą samochody do pomiaru prędkości.

Nowe lokalizacje pojawiły się w 23 hrabstwach, a miejsca, które wyznaczono, uważa się za te ze zwiększonym zagrożeniem, ale jednocześnie za te, w których kierowcy najczęściej pozwalają sobie na przekraczanie prędkości. Samochody z kamerami do pomiaru prędkości pojawią się w nowych lokalizacjach od przyszłego wtorku, od godziny 6 rano, co tym samym zwiększy krajową ilość punktów kontrolnych do 1373.

Co istotne, pomiar prędkości prowadzony będzie w nowych miejscach, które obejmują również drogi lokalne, ale też niebezpieczne arterie komunikacyjne w miastach, a jak podkreślają funkcjonariusze, na irlandzkich drogach jest w ostatnich latach bardziej niebezpiecznie.

Punkty pomiaru prędkości mają oddziaływać psychologicznie na kierowców, więc zmuszać do zdjęcia nogi z pedału gazu, a jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo innych uczestników ruchu oraz lokalnych społeczności.

Nadinspektor Thomas Murphy z Krajowego Biura Policji ds. Dróg w An Garda Síochána powiedział:

– Kiedy ktoś decyduje się przyspieszyć, naraża siebie i członków swojej społeczności, zwłaszcza dzieci, osoby starsze, rowerzystów i innych kierowców. Naszym priorytetem jest zapewnienie, aby zdecydowana większość ludzi, którzy odpowiedzialnie korzystają z dróg, nie była narażona na niebezpieczeństwo ze strony mniejszości lekkomyślnych kierowców, którzy nadal jeżdżą z nadmierną prędkością. Identyfikując i ukierunkowując te obszary wysokiego ryzyka, celem stało się zmniejszenie liczby kolizji, wypadków śmiertelnych i niosących poważne obrażenia ciała.

Bogdan Feręc

Źr: PA Media

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Bezpłatna antykonce
Dublińskie lotnisko