Zdrożeje wywóz śmieci

Od przyszłego miesiąca planowana jest przez firmę trudniącą się wywozem odpadów podwyżka cen na świadczone usługi, a dotknąć ma to w najbliższych dniach nawet ponad 360 000 gospodarstw domowych.

O podwyżce w wysokości 12% mówi obecnie firma Panda Recycling, a nie jest wykluczone, że będzie ona pierwszą, która zaproponuje swoim klientom dwucyfrowe podwyżki cen. Powodem stać się miały wysokie koszty zakupu paliwa do samochodów, jakie ma w swojej flocie Panda, ale też wzrost innych kosztów, jakie ponosi to przedsiębiorstwo.

Opłaty w Pandzie wzrosną więc o 1,13 € i za opróżnienie standardowego pojemnika klienci zapłacą 10,25 €, czyli podwyżka wyniesie dokładnie 12,4%. Wzrośnie też półroczna opłata stała za świadczenie usługi o 4,86 €, czyli rocznie klienci zapłacą 125 €, a wzrost ogólny wyniesie w tym przypadku 8,4%. O ile gospodarstwo domowe wywozi odpady w cyklu dwutygodniowym, roczny koszt opróżnienia pojemnika wzrośnie o 50 € i to tylko za usługę odebrania odpadów.

Panda Recycling w wiadomości do klientów podaje:

–  Niestety, podobnie jak w większości branż w ostatnim czasie wzrosły czynniki zewnętrzne, które składają się na koszty świadczenia naszych usług. Zapewniamy, że robimy wszystko, co możliwe, aby zminimalizować te koszty.

Inne firmy zajmujące się wywozem odpadów, nie chcą jeszcze udzielić jednoznacznej odpowiedzi, czy planują podniesienie opłat, jednak żadna z nich, ani jej rzecznicy, nie zaprzeczyli, iż tak się nie stanie.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia tracić bę
Pomysły EBC nie dzi