Zdrożeją nabiał i ryby

Wzrost kosztów utrzymania podkreśla potrzebę posiadania budżetu kosztów utrzymania.

Rzeczniczka Sinn Féin ds. ochrony socjalnej Claire Kerrane wezwała rząd do zapewnienia, że ​​nadchodzący budżet 2023 zajmie się kosztami życia w kryzysie.

Ponowne wezwanie jest wynikiem danych central Statistics Office, które wykazały, że w lipcu ceny żywności i energii elektrycznej ponownie wzrosły.

Lipcowy indeks cen hurtowych (WPI) wskazuje, że ceny nadal rosły w ubiegłym miesiącu, napędzane gwałtownym wzrostem kosztów energii, co wygenerowało dodatkowe koszty niektórych czynności.

Posłanka Kerrane powiedziała:

– Raporty, że w nadchodzących tygodniach gospodarstwa domowe powinny spodziewać się wyższych cen podstawowych artykułów, takich jak ryby i nabiał, budzą poważne obawy. Rodziny i pracownicy są już pod poważną presją związaną z kryzysem kosztów życia, a dalsze podwyżki cen tylko pogłębią tę presję. Ceny rosną, a ludzie, co zrozumiałe, są bardzo niespokojni. Obserwują przychodzące rachunki, nie mając pojęcia, jak je zapłacą. Te nowe dane ponownie podkreślają potrzebę budżetu, który wspierałby gospodarstwa domowe przy rosnących kosztach utrzymania. Budżet, który zostanie ogłoszony w przyszłym miesiącu, musi zapewnić bardzo potrzebną przerwę dla gospodarstw domowych, które są sparaliżowane tymi kosztami. To jest pilne. Ludzie nie mogą dłużej czekać na działanie rządu. Sinn Féin wzywa rząd do wprowadzenia zestawu środków w odpowiedzi na kryzys kosztów życia, który wykazuje niewielkie oznaki spowolnienia. Wkrótce wejdziemy w zimowe miesiące i bardzo ważne jest, aby wsparcie było dostępne dla ludzi, kiedy tego potrzebują. Zdajemy sobie sprawę, że rząd nie może zrobić wszystkiego. Jednak, jak wielokrotnie powtarzałam, zdecydowanie mogą zrobić więcej, aby wspierać rodziny i pracowników. Rząd musi zapewnić budżet kosztów utrzymania, który zapewni zwykłym pracownikom i rodzinom przerwę od tych rosnących kosztach. Ludzie potrzebują teraz pomocy, a rząd nie może nadal ignorować tej kwestii kryzysu kosztów życia i musi zapewnić im bezzwłoczną przerwę.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Spada aktywność bi
Koszty parkowania na