Z własną miską taniej

Jedna z restauracji wpadła na nowatorski pomysł, aby klienci mogli cieszyć się niższą ceną potraw, a jednocześnie przyczyni się to chyba do popularyzacji takiej formy sprzedaży.

Restauracja w hrabstwie Laoise zaproponowała swoim klientom, aby przynieśli swoje naczynia, a wówczas potrawy zamawiane na wynos będą mogli kupić taniej. Chodzi tu o restaurację Hare’s Corner w Irishtown, a o ofercie poinformowano na Facebooku.

Powód takiego rozwiązania jest jeszcze jeden, czyli wyższe ceny jednorazowych opakowań na jedzenie na wynos, za które klienci musieli również płacić. W pomyśle zaproponowanym przez restaurację, do ceny dania kupowanego na wynos, nie dolicza się już kosztu opakowania, więc jest nieco taniej.


W facebookowym wpisie restauracji możemy przeczytać:

– W ciągu ostatnich kilku tygodni zauważyliśmy, że znacznie wzrosła ilość obiadów na wynos. W czasach, w których żyjemy, oznacza to również wyższy koszt opakowania.

Do tej pory restauracja starała się ograniczyć wpływ wyższych cen opakowań na jedzenie na wynos, jednak po ostatnich analizach kosztów stwierdzono, że nie można już działać w ten sposób, więc pełną ceną za opakowanie obciążany będzie klient.

Jednak po burzy mózgów, jaka miała miejsce w restauracji Hare’s Corner wymyślono, że koszt zakupu obiadu może być niższy, o ile klient przyniesie swoje opakowanie. To legło u podstaw opcji „przynieś swój talerz”, która obowiązywać będzie dla dań na wynos.

*

To może w ślad za tym pomysłem pójdą też restauracje i puby, więc każdy klient ze swoim talerzem, sztućcami i kuflem będzie płacić mniej?

Bogdan Feręc

Źr: The Laois Nationalist / Facebook

Fot. Facebook Hare’s Corner

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Pogrzeb zbiorowy
Ryanair uruchomi dod