Wtyczki szybkiego ładowania mogą razić prądem

Z irlandzkiego rynku wycofywane są wtyczki do ładownia telefonów i innych urządzeń, a miały charakteryzować się dużą szybkością ładownia, jednak odkryto przypadki rażenia prądem.

Dlatego detaliści w całym kraju rozpoczęli już akcję wycofywania ich ze sprzedaży, a i zalecają klientom, aby natychmiastowo zaprzestali ich używania i zwrócili do sklepów.

W tym przypadku, czyli możliwości porażenia prądem chodzi o wtyczkę szybkiego ładowania, która sprzedawana była w Irlandii pod nazwą handlową Ultrapower o numerach serii AJL561/JL-U561. Producentem wtyczek jest natomiast firma Homeline, która została już poinformowana o problemie.

Detaliści z Irlandii dodają, że wtyczki można bezproblemowo zwrócić do sklepów, gdzie zostały zakupione, a wtedy sprzedawca dokona zwrotu gotówki lub zaproponuje inny towar w tej samej cenie.

Niestety zakup w placówce detalicznej trzeba będzie udowodnić, więc większość sprzedawców mówi, że potrzebny będzie do tego paragon albo inny dowód, że zakupu dokonano w sklepie, gdzie dokonuje się zwrotu.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

Photo by Omar Al-Ghosson on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Czy nadzieja ponowni
Mieszkania studencki