Trzy osoby przed sądem

Przed sądem w Galway stanęło trzech mężczyzn oskarżonych o rzekomą produkcję broni podczas incydentów związanych z porządkiem publicznym w mieście Galway na początku tego miesiąca.

Andrew Sweeney lat 39, 20-letni Johnny McDonagh i Eddie Ward, lat 47, zostali postawieni przed Sądem Rejonowym w Galway, a wszyscy są oskarżeni o przestępstwa sprzeczne z ustawą o broni palnej i broni ofensywnej, wynikające z rzekomych wydarzeń, które miały miejsce wieczorem 10 września.

Eddie Ward, zamieszkały pod adresem St. Finbarr’s Terrace, Bohermore, Galway, został oskarżony o wyprodukowanie pałki, co wyglądało na to, że ma zamiar dokonać napaści w trakcie bójki, w alejce w centrum handlowym w Galway i na ulicy Bohermore.

Andrew Sweeney z Radharc na Gréine, Monivea Road w Galway jest oskarżony o wytworzenie tnącego haka, co wyglądało, jakby miał zamiar dokonać napaści na parkingu centrum handlowego. Johnny McDonagh, zamieszkały pod adresem Glenbaun, Ballybane, Galway, został oskarżony natomiast o wyprodukowanie klucza do kół podczas popełnienia przestępstwa – zakłócania porządku – w Circle K, College Road w Galway.

Detektyw sierżant Paul McNulty powiedział, że sąd zgodził się na poręczenie majątkowe w przypadku tych trzech mężczyzn. Sądowi powiedziano, że wskazówki prokuratury (DPP) dotyczące oskarżonych, nie są jeszcze znane.

Sędzia James Faughnan nakazał całej trójce stawienie w przyszłym miesiącu przed sądem rejonowym w Galway i zwolnił ich za kaucją.

Bogdan Feręc

Źr. RTE

Photo CC BY-SA 4.0 瑞丽江的河水

Udostępnij:
ZNAJDŹ NAS:
Ulewne deszcze w 10
Sarkastyczny felieto