System rozpoznawania twarzy na Szmaragdowej Wyspie? – Studio Dublin – 15.12.2023 r.

Piątkowy poranek w sieci Radia Wnet należy do Studia Dublin, w którym informacje, przegląd wydarzeń tygodnia i rozmowy. Nie brak dobrej muzyki i ciekawostek z Irlandii. Zaprasza Tomasz Wybranowski.

Bogdan Feręc analizuje działania irlandzkiego rządu w odpowiedzi na niedawne zamieszki w Dublinie.

Minister Sprawiedliwości Helen McEntee uzyskała pozwolenie na stworzenie nowej ustawy przeciw przemocy ulicznej. Ludzie organizujący lub biorący udział w zajściach ulicznych będą mogli się liczyć z ostrzejszymi karami za branie udziału w takich wydarzeniach.

Wprowadzenie systemu rozpoznawania twarzy – docelowo ma być stosowany podczas szukania przestępców oraz na lotniskach. Po zamieszkach policjanci muszą przesłuchać ponad 12 tysięcy godzin nagrań. System rozpoznawania twarzy ma usprawnić pracę irlandzkich organów ścigania – mówi redaktor naczelny portalu Polska-IE.com.

Wśród poruszonych tematów znalazła się również akceptacja przez Radę Europejską wniosku Ukrainy o rozpoczęcie negocjacji akcesyjnych oraz sprawa federalizacji UE:

Irlandia w dosyć racjonalny sposób patrzy na to, co się dzieje w Europie, no i jednak nie godzi się, tak jak niektóre państwa unijne na wszystko, co tylko zostanie zaproponowane.

Wspieraj Autora na Patronite

https://open.spotify.com/embed/episode/0IokhtWV3Gc17VrRa5iuGS?si=e314d49023d34f7a&utm_source=oembed

Wnet.fm

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS: