Sprzeczki Ryanaira z lotniskiem w Dublinie

Ryanair od wielu lat prezentuje odmienne poglądy na wiele kwestii związanych z funkcjonowaniem lotnictwa, a i czasami firma chyba chciałaby, aby wszyscy zachowywali się tak, jak życzyłby sobie Ryanair.

Obecnie mamy spór, który dotyczy miejsc parkingowych na lotnisku w Dublinie i chociaż można zgodzić się z irlandzkim przewoźnikiem, że tych brakuje, to jednak wskazywanie drogi rozwiązania problemu, nie trafiło na podatny grunt i DAA nie działać tak, jak podpowiada zarząd Ryanaira.

Władze irlandzkiej linii lotniczej zaproponowały niedawno, aby DAA wykorzystało posiadane grunty i przygotowało dodatkowe miejsca parkingowe dla pasażerów, by w okresie wzmożonego ruchu lotniczego w najbliższych miesiącach, czyli latem, mieli gdzie zostawiać swoje samochody po dotarciu na lotnisko. Ryanair dodaje, że DAA ma wiele gruntów, jakie przylegają bezpośrednio do lotniska, co może wykorzystać natychmiast. Zmniejszy to wg przewoźnika presję parkingową i obniży koszty ponoszone przez podróżnych.

Jak dodaje Ryanair, DAA woli jednak działać w całkiem inny sposób, bo nawoływać do pozostawiana samochodów w domach i korzystania podczas dojazdów na lotnisko z transportu publicznego.

DAA jest jednak zdania, że problem parkingowy zostanie rozwiązany, kiedy zapadnie decyzja o możliwości zakupy obiektu Quick Park, gdzie przed pandemią działał parking na 6000 miejsc, jednak od chwili jego czasowego pandemicznego zamknięcia, obiekt jest nieczynny. Rzecznik DAA odrzucił też sugestie szefostwa Ryanaira o szybkiej ścieżce dostarczania miejsc parkingowych, bo to trochę tak, jakby stworzyć taki w szczerym polu.

Rzecznik DAA:

– Ryanair prezentuje uproszczony pogląd. Parking wymaga infrastruktury, która wymaga pozwolenia na budowę. Prowadzimy piąty co do wielkości transatlantycki hub lotniczy w Europie, a nie powiatowe targowisko.

Ryanair nie odpuszcza jednak i dodaje, że do akcji powinien wkroczyć minister transportu Eamon Ryan i wydać instrukcje DAA, aby udostępnił posiadany teren na tymczasowe parkingi.

W informacji pochodzącej z Ryanair czytamy:

– Minister Ryan powinien również poinstruować DAA, aby wycofał swoją ofertę na parking Quick Park, aby zachęcić innych inwestorów do wprowadzenia bardzo potrzebnej konkurencji w zakresie dostępności miejsc parkingowych na lotnisku w Dublinie.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Photo CC BY-SA 2.0 Eric Jones

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ile kosztuje dom mod
Irlandzki przewoźni