Irlandzka majówka

Niektórzy już wczoraj rozpoczęli długi weekend, więc udali się na kilkudniowy wypad, co oznacza, że zażywają odpoczynku, a część mieszkańców Irlandii zrobi to dopiero dzisiaj.

Formy będą różne, bo czas wolny spędzać będziemy zarówno na wyspie, jak i na zagranicznych wyjazdach, ale zawsze będzie to kilka dni bez pracy. Oczywiście nie można powiedzieć, że wszyscy będą oddawać się błogiemu lenistwu lub w formie aktywności fizycznej spędzać ten długi weekend, bo przecież służby porządkowe i służba zdrowia działają normalnie.

Nawiasem mówiąc, to też dobry czas, aby skorzystać z bezproblemowej, a może bardziej z bezkolejkowej pomocy medycznej, o czym mówią o tym statystyki HSE. Właśnie w dni wolne od pracy, w szpitalach jest znacząco mniej osób szukających wsparcia medycznego i szybciej możemy być przyjęci przez lekarza.

Świętują też władze, chociaż one są w gotowości bojowej, a zawsze pod telefonem, gdyby wydarzyło się coś nieprzewidzianego.

Również nasze czynniki oficjalne świętują, więc Ambasada i Konsulat, które będą miały jeszcze dłuższy weekend, niż statystyczny imigrant Kowalski mieszkający w Irlandii. Nasze placówki dyplomatyczno-konsularne mają więc irlandzki długi weekend, ale mają też wolne 2 i 3 maja, czyli o dwa dni więcej, niż my, zwykli zjadacze chleba.

To nie nowość, gdyż dzieje się tak od lat i wszystkie polskie ambasady oraz konsulaty na świecie, działają w taki sposób, czyli świętują zgodnie z kalendarzem dni wolnych w Polsce i kraju pełnienia misji dyplomatycznej.

Także redakcja portalu Polska-IE oraz Studia Riverside udają się na krótki wypoczynek, więc pracować będziemy w mocno ograniczonej formule, a udajemy się z szefem Studia Dublin Radia Wnet i zespołem Studia 37 w niezwykle ciekawe miejsca Irlandzkiej stolicy.

Życzymy udanego wypoczynku!

Bogdan Feręc – Studio Dublin Radia Wnet

Photo by Alexander Schimmeck on Unsplash

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!
© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Nowy rekord bezdomno
USA: prace nad proto