Sądny dzień na lotniskach?

Dla niektórych długi weekend rozpocznie się już dzisiaj, więc jak to bywa w Irlandii, część osób zaplanowała krótki zagraniczny wypad.

W związku z tym lotniska mogą od dzisiaj być oblężone, a tłumy pasażerów kłębić się przed wejściami do terminali. Jak zapowiadają władze lotnisk, w tym najpopularniejszego w kraju, czyli stołecznego, zwiększono już obsadę i znacznie więcej pracowników skierowano do obsługi osób przechodzących kontrolę bezpieczeństwa oraz bagażową.

Tym samym lotniska mają być przygotowane na dużą ilość odlatujących, jaka dzisiaj i jutro pojawi się do odpraw, ale dodają, że i przylatujący nie powinni mieć problemów ze sprawnym przejściem przez kontrolę paszportową.

Tu jednak pojawia się pewien rozdźwięk, bo trochę inaczej podchodzą do tego linie lotnicze i na swoich stronach internetowych informują pasażerów, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby na lotnisku zjawili się nieco wcześniej. Zabezpieczy to osoby odlatujące z Irlandii przed ewentualnymi opóźnieniami w odprawach, a jednocześnie da możliwość realizowania odlotów bez opóźnień.

Z takim apelem zwróciła się do swoich pasażerów m.in. linia Aer Lingus.

Oczywiście linie lotnicze operujące z irlandzkich lotnisk zapewniają, że są przygotowane na większą ilość pasażerów i ich pracownicy zostali dobrze przygotowani na ten okres, a wąskimi gardłami mogą być lotniskowe odprawy.

Co istotne, najwięcej obaw widzi się w funkcjonowaniu stołecznego lotniska, które od zakończenia pandemii koronawirusa nie może poradzić sobie z problemem odpraw, ale i DAA zapewnia, iż dołoży wszelkich starań, by odprawy odbywały się sprawnie.

Mniej jest problemów na mniejszych irlandzkich portach lotniczych, chociaż i tutaj widoczny jest wzrost ilości odlatujących podróżnych, a dzieje się tak, gdyż osoby udające się na zagraniczny wypoczynek, rezygnują z lotów z Dublina, a wybierają mniej uczęszczane lotniska.

Kolejnym dniem, jaki będzie testem sprawności funkcjonowania lotnisk w Irlandii, stanie się poniedziałek, bo wtedy wraz z zakończeniem August Bank Holiday, rozpocznie się fala powrotów.

W Irlandii długi weekend zapowiada się ciepły, ale deszczowy.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Więcej osób otrzym
Rząd opublikował c