Prezent niebanalny

Z tym zawsze mam problem, ale też zazwyczaj sobie radzę, bo przecież trzeba przeciwstawiać się przeciwnościom losu.

Właśnie zbliża się czas odwiedzin, czyli Dzień Świętego Partyka, a wtedy zjawiam się u przyjaciół w Dublinie, gdzie oddajemy się nastrojowi święta patrona Irlandii. Prawą jest także, iż przy każdych odwiedzinach, niezależnie w którą stronę się one odbywają, dajemy sobie jakieś drobne upominki, co stał się już tradycją.

Nie mam problemu z prezentem dla jednego z członków pewnego mieszkania w irlandzkiej stolicy, bo doskonale znam jego upodobania, ale trochę inaczej jest z pewną panią, bo może pojawić się krytyka z jej strony.

Tak to już jest, że jako pracownica Departamentu Sprawiedliwości, ma dziewczę wyraziste opinie, więc i upominki muszą być pozbawione sztampy.

W tym roku trochę nad tym myślałem i ponownie miałem problem, ale udało się, co uskuteczniłem już wczoraj. Przewijając facebookowe trzewia, wpadła mi w ręce strona, której jakże dawno nie widziałem, co musiało być znakiem.

Tą stroną była Irish Socksciety, czyli firma naszych dwóch rodaczek, które zajęły się produkcją skarpet, ale nie są one zwyczajne – ani Polki, ani skarpetki. Są natomiast na tyle niezwyczajne, że nawet ówczesny i obecny premier Republiki Irlandii jest nimi zainteresowany, a Leo Varadkar znany jest również z tego, że lubi ekstrawaganckie skarpety.

Stało się tak, że przejrzałem ofertę Irish Socksciety, wybrałem niewielki zestawik okryć stóp i dokonałem transakcji kupna.

Ważne jest też, że przeprowadziłem z jedną z właścicielek krótką rozmowę, a ta wkrótce zaowocuje spotkaniem w Studiu Dublin, gdzie właścicielki będą mogły przypomnieć się słuchaczom w Polsce oraz Irlandii.

Zapraszam również do odwiedzenia strony internetowej Irish Socksciety, gdzie znaleźć można pokaźne wzornictwo skarpet, nawet dla męża, jakby te z supermarketu już mu się znudziły. Oczywiście także panie wybiorą coś dla siebie, bo przecież Irish Socksciety produkuje również dla nich, a w ofercie są także czapki.

Bogdan Feręc

Felieton zawiera reklamę firmy Irish Socksciety.

Zdj: Irish Socksciety

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Bezpieczeństwo pacj
The DUP And The Wind