Rzekomo darmowa nauka w kryzysie zakwaterowania

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzeczniczka prasowa ds. dalszego i szkolnictwa wyższego Annie Hoey wezwała rząd do wprowadzenia przepisów chroniących budowane specjalnie do tego celu mieszkania studenckie. 

W świetle kryzysu związanego z kosztami życia senator Hoey powiedziała, iż w tym roku potrzebny będzie zestaw środków, które zapewnią uczniom dostęp do edukacji.

Senator Hoey uważa:

– Moje biuro jest zalane studentami i rodzicami, którzy kontaktują się ze mną w sprawie braku przystępnych cenowo mieszkań studenckich na nadchodzący semestr. Studenci od dawna borykają się z kryzysem najmu, a wielu z nich płaci dziesiątki tysięcy za zakwaterowanie, próbując zdobyć wykształcenie i kwalifikacje. W samym sercu kryzysu zakwaterowania studentów jest i zawsze była ogromna spekulacja. Istnieje szereg środków, które rząd może wprowadzić, aby chronić budowane specjalnie dla studentów akademiki, w tym wspieranie ustawy o planowaniu i rozwoju (poprawki) z 2021 r., która powstrzyma deweloperów przed wykorzystywaniem luk w przepisach dotyczących planowania w celu przekształcania akademików w mieszkania dla turystów. Wcześniej w tym roku pojawiły się zapowiedzi ministra szkolnictwa wyższego i kształcenia dalszego o opłatach za studia, ale gdy studenci przygotowują się do powrotu na studia, za niecały miesiąc, wciąż czekamy na konkrety i szczegóły w tej sprawie. Niestety nasi studenci nadal płacą jedne z najwyższych opłat w Europie za rzekomo bezpłatną edukację. Ze względu na koszty życia w kryzysie, który paraliżuje uczniów i ich rodziców, musimy dostrzec zaangażowanie w szereg środków wspierających kontynuację nauki przez uczniów. Dostępność i przystępność cenowa transportu pozostaje ogromnym problemem dla studentów pod względem kosztów życia, a także odgrywa kluczową rolę w działaniach na rzecz klimatu. Chociaż obniżka stawek zmniejszyła nieco presję, w rzeczywistości z powodu kryzysu mieszkaniowego w tym roku będziemy mieli więcej studentów dojeżdżających na uczelnie, niż kiedykolwiek wcześniej. Oprócz obniżenia opłat dla studentów, chciałbym powtórzyć apel mojego kolegi senatora Marka Walla, o rozszerzenie strefy short hop, aby uwzględnić obszary, z których obserwujemy duże ilości ludzi dojeżdżających do miast. W kwietniu Partia Pracy zaapelowała o budżet awaryjny, aby zapewnić ludziom pewność w świetle kosztów życia w kryzysie. Teraz jest sierpień, a ludzie podejmują ogromne decyzje budżetowe dla swoich gospodarstw domowych, nie mając pojęcia, jakie wsparcie lub ulgi będą dla nich dostępne, gdy budżet zostanie opublikowany pod koniec września. W nowoczesnym społeczeństwie powinniśmy zarzucić sieć daleko i szeroko, aby zapewnić każdemu szansę na dalsze i wyższe kształcenie. Niestety między kryzysem mieszkaniowym a kryzysem kosztów życia obawiam się, że wkrótce stracimy kolejne pokolenie młodych ludzi.

Bogdan Feręc

Źr: Labour Party

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Ta umowa jest szkodl
Uniezależnienie Uni

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!