Przed sezonem grypowym należy wdrożyć bezpieczne poziomy zatrudnienia w szpitalach

Poseł Duncan Smith – rzecznik laburzystów ds. zdrowia, potępił znaczące dane dotyczące przepełnienia szpitali, w których 366 pacjentów czekało na łóżko.

W przemówieniu podczas Think In w Maynooth poseł Smith stwierdził, że Fianna Fáil i Fine Gael zbyt długo udawały, że chcą zaradzić katastrofie zdrowotnej, zamiast podejmować działania mające na celu zmianę systemu.

Poseł Smith uznał:

– Nowe dane są szokujące, ale niestety nie zaskakujące. Podczas spotkania Fine Gael w Limerick 72 pacjentów marnieje na wózkach szpitala uniwersyteckiego w Limerick. W całym kraju pacjenci zmuszeni są godzinami czekać w wózkach, co może mieć druzgocący wpływ na zdrowie pacjentów. Podtrzymujemy obawy INMO i wzywamy rząd do zajęcia się tą kwestią. Nastąpiło to po najgorszym w historii sierpniu pod względem przepełnienia szpitali, kiedy ponad 9720 pacjentów przyjęto do szpitala bez przydziału łóżka. Wpływ przeludnienia na personel również jest niszczycielski. To niezwykle stresujące środowisko pracy. Wskaźniki wypalenia zawodowego są wysokie, a rotacja personelu ogromna. Podczas corocznego Think In Partii Pracy wielu przedstawicieli zgłosiło obawy mieszkańców ich obszarów dotyczące dostępu do opieki szpitalnej. W nowoczesnym społeczeństwie usługi publiczne, takie jak opieka zdrowotna, powinny być w pełni funkcjonalne. Rząd konsekwentnie nie zajął się problemem przepełnienia szpitali. Musimy teraz zobaczyć prawdziwe działania.

Opr. Bogdan Feręc

Źr. Partia Pracy

Photo by Levi Meir Clancy on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Sinn Féin obniży c
Felieton sobotni Jan