Płaca zapewniająca utrzymanie powinna pojawić się do końca kadencji tego rządu

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Rzeczniczka Sinn Féin ds. przedsiębiorstw, handlu i zatrudnienia Louise O’Reilly powiedziała, że ​​płaca wystarczająca na utrzymanie powinna zostać wprowadzona jeszcze za życia tego rządu, zamiast snuć plany na okres poza jego kadencją w Dáil.

Posłanka O’Reilly stwierdza:

– Oświadczenie tánaiste, że rząd zamierza wprowadzić płacę wystarczającą na utrzymanie do 2026 r., jest mile widziane. Jednak w rzeczywistości pracownicy nie mogą czekać tak długo – środek powinien był zostać rozpoczęty w budżecie na 2023 r. i wprowadzony w życie za kadencji tego rządu. Ponadto nie wierzymy, że 60 procent mediany dochodu jest akceptowalnym punktem odniesienia dla płacy wystarczającej na utrzymanie, biorąc pod uwagę, że taka stawka jest progiem wskaźnika zagrożenia ubóstwem. W ciągu ostatnich kilku miesięcy nastąpił wzrost wysokości czynszów, kosztów paliwa, żywności i energii, by wymienić tylko kilka, co oznacza, że ​​koszty utrzymania wymknęły się spod kontroli pracowników. W związku z tym zaistniała natychmiastowa potrzeba rozpoczęcia przejścia na płacę wystarczającą na utrzymanie w budżecie na 2023 r., aby zaradzić niskim płacom i kryzysowi kosztów utrzymania. Rządowe propozycje dotyczące płacy wystarczającej na utrzymanie są zbyt konserwatywne i zawodzą pracowników. Wzywam tánaiste do zmiany swojego planu i zapewnienia płacy wystarczającej na utrzymanie, która stanowi 66 procent średniego dochodu, i to w okresie istnienia tego rządu.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo by Emil Kalibradov on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Guinness nie podnies
Desperackie rosyjski
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.