Desperackie rosyjskie sankcje dowodzą, że Irlandia postępuje słusznie

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Nałożenie sankcji przez Rosję na 52 irlandzkich urzędników, w tym premiera, dowodzi, że Irlandia postępuje słusznie wspierając Ukrainę, według posła koalicji rządzącej.

Rzecznik Fine Gael do spraw europejskich Neale Richmond ponowił apel o zamknięcie ambasady rosyjskiej znajdującej się w jego okręgu wyborczym Dublin Rathdown w świetle ostatniego desperackiego aktu rosyjskiego i wprowadzeniu zakazu wjazdu do Rosji najwyższych przedstawicieli Irlandii.

Neale Richmond powiedział:

– W ostatnim tygodniu siły rosyjskie zaatakowały obszary mieszkalne, elektrownie i infrastrukturę krytyczną w serii ataków rakietowych, zabijając jeszcze więcej niewinnych Ukraińców w ramach tej krwawej wojny. Nieustające wsparcie Irlandii dla narodu ukraińskiego jest ważne zarówno w kraju, jak i na świecie. Fakt, że Federacja Rosyjska nałożyła sankcje na ponad 50 irlandzkich urzędników, w tym na premiera, dowodzi, że Irlandia postępuje słusznie. Irlandia jest dumna, że ​​stoi po stronie prawa międzynarodowego, Karty Narodów Zjednoczonych, narodu ukraińskiego, a ostatecznie działania Irlandii pokażą, że stoi po właściwej stronie historii. Te rosyjskie sankcje są desperackim aktem rozdrażnionego reżimu, który wystąpił przeciwko globalnej społeczności. Rosja powinna zakończyć nielegalną agresywną wojnę, zaprzestać zabijania niewinnych cywilów i zaprzestać ostrzału infrastruktury. Status Rosji, jako państwa terrorystycznego jest niezaprzeczalny, a ten ostatni wybuch skierowany przeciwko Irlandii z pewnością powinien być katalizatorem do ostatecznego wydalenia rosyjskiego ambasadora i zamknięcia rosyjskiej ambasady znajdującej się w moim własnym okręgu wyborczym Dublin Rathdown. Fakt, że władze rosyjskie kończą swoje pismo w sprawie sankcji, stwierdzając, że zostaną podjęte dalsze działania zgodnie z przywództwem ich ambasady w Dublinie, jest mrożącym krew w żyłach przypomnieniem złowrogiej roli, jaką ta placówka nadal odgrywa w naszym społeczeństwie.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Fine Gael

Photo by Emil Kalibradov on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Płaca zapewniająca
Straszna noc Martina
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.