Guinness nie podniesie cen

Piwosze w Irlandii zaniepokoili się informacjami, iż firmy piwowarskie zaczynają podnosić ceny na swoje wyroby, co może kolejny raz podwyższyć cenę piwa.

Takie zapowiedzi popłynęły od największych producentów, w tym popularnej na wyspie marki Heineken, więc w tym przypadku drożeją zarówno piwa butelkowane, jak i te sprzedawane na kufle. To z kolei oznacza, że kufel złocistego napoju ich sztandarowego produktu zdrożeje nawet o 17 centów.

Inną drogą idzie właściciel marek Guinness, Tanqueray, Captain Morgan, Baileys i Smirnoff, czyli firma Diageo, która potwierdziła, że do końca roku, nie podniesie cen na swoje wyroby.

W związku z tym cena kufla, puszki i butelki irlandzkiego piwa Guinness, nie podniesie się w tym roku, ale nie można pozostawić takiej nadziei na rok przyszły, bo wtedy może się okazać, że obecne ceny są już nie do utrzymania.

Powiedzieć też należy, że rozbieżność cenowa Guinnessa jest dosyć duża, bo w samym Dublinie waha się od 6,50 € za kufel do nawet 9 €, ale są w kraju miejsca, gdzie ten sam kufel Guinnessa można zakupić w cenie 5 €. W Galway znajdzie się puby, w których pint narodowego irlandzkiego piwa kosztuje właśnie 5 €, ale będą i takie, w których nabyć go można za 5,50 € i 6 €. Najtaniej Guinnessa napijemy się jednak w małych miejscowościach na ścianach północnej i wschodniej, bo tam można kupić kufel nawet za 4,90 €.


W sklepach cena Guinnessa jest raczej stabilna w całym kraju, więc kosztuje średnio 13,20 € za osiem standardowych puszek.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Christopher Zapf on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Black Friday trwa od
Płaca zapewniająca