Black Friday trwa od początku miesiąca

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

W tym roku sprzedawcy walczą o klientów na różne sposoby, a jednym z nich stało się wczesne rozpoczęcie czarnopiątkowej wyprzedaży.

W latach poprzednich zdarzało się, że na niecałe dwa tygodnie przed Black Friday pojawiały się nieliczne informacje o wyprzedażach, a niektóre firmy uruchamiały sprzedaż promocyjną na tydzień przez Czarnym Piątkiem. To jednak odeszło do historii, więc w tym roku już w początkach listopada spotkać można było czarnopiątkowe oferty, a obecnie jest ich już całe mrowie.

W ofertach spotkać można wyprzedaże sięgające niekiedy 70%, a dotyczą wszystkich dziedzin handlowego życia, więc promocyjnie kupić można jedzenie, napoje, środki poprawiające urodę, ubrania, sprzęt gospodarstwa domowego, zabawki i sprzęt RTV, ale można też wyszukać oferty zagranicznych wycieczek, bo i sektor turystyczny wiele w tym roku oferuje.

Promocyjne ceny na Black Friday oferują praktycznie wszyscy, od najmniejszych sprzedawców, po gigantów sprzedaży detalicznej, a można też powiedzieć, iż w tym roku oferta jest całkiem bogata. Należy jednak z uwagą śledzić oferty, gdyż część sprzedawców oferuje sprzedaż w obniżonych cenach tylko w formie online, a kolejni postawili na sprzedaż stacjonarną.

Jak dodają handlowcy, Black Friday, który formalnie będzie miał miejsce 25 listopada, musiał przybrać w tym roku wydłużoną formę, a to za sprawą trudniejszego rynku sprzedaży detalicznej. Jak podkreśla się w informacjach od sprzedawców, wyprzedaże nie zakończą się w nocy z piątku na sobotę 26 listopada, bo potrwają o kilka dni dłużej.

Przewiduje się jednak, że szał zakupów przypadnie na końcówkę przyszłego tygodnia, natomiast apogeum kompulsywnych zakupów obserwowane będzie w czwartek, piątek oraz sobotę.

Najmniej czarnopiątkowych okazji przygotował w tym roku sektor samochodowy i ze świecą szukać w nim aut tańszych w Black Friday tańszych o 50%.  

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Ashkan Forouzani on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Karuzela zwolnień w
Guinness nie podnies
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.