Czy UFO istnieje?

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Jako tzw. zwykły człowiek, nie mam zdolności do udzielenia bezpośredniej odpowiedzi na to pytanie, a obserwując rzeczywistość, nie mogę też potwierdzić lub zaprzeczyć istnieniu UFO, czyli niezidentyfikowanych obiektów latających, chociaż skłaniam się ku wersji, że istnieje.

UFO jest terminem używanym do opisywania tajemniczych obiektów latających, których pochodzenie nie zostało jednoznacznie zidentyfikowane. Na przestrzeni lat zgłaszane były liczne doniesienia o niezidentyfikowanych obiektach latających, ale większość z nich została później wyjaśniona jako zjawiska naturalne, należące do lotnictwa wojskowego lub inne ziemskie obiekty i pozaziemskie, ale pochodzenia naturalnego. Jednakże są przypadki, które pozostają niewyjaśnione lub kontrowersyjne, a i ostatnio coś się zmieniło, więc za sprawą Kongresu USA, gdzie przeprowadzono przesłuchania byłych wojskowych i członków służb specjalnych. To oni potwierdzili, że Stany Zjednoczone mają wiedzę na temat UFO, posiadają jakoby zakonserwowane istoty z innych planet, a nawet dysponują ich technologią.

Badania nad UFO prowadzone są przez różne organizacje i naukowców na całym świecie, ale jak dotąd nie ma jednoznacznych dowodów na istnienie pozaziemskich obiektów odwiedzających ziemię. Naukowcy zajmujący się tym tematem podkreślają, że istnienie UFO nie jest tożsame z dowodami na istnienie istot pozaziemskich, a obserwacje tych obiektów wymagają dokładnego badania i analizy.

Istotne jest też, aby zachować w tej kwestii podejście naukowe i otworzyć się na dowody. Jeśli chodzi o istnienie UFO, a opinie są podzielone, i to nadal pozostaje kontrowersyjnym oraz fascynującym tematem badawczym.

W mojej ocenie UFO z całą pewnością istnieje, bo przecież dowodów mamy wiele, iż setki osób są nie z tej planety. Można też powiedzieć, że zagarnęli dla siebie pewne dziedziny życia, głównie politykę. Tym samym „ufici” są wśród nas, wygadują rzeczy nie z tej ziemi i można ich zakwalifikować do kategorii „alien”. Kosmici obecni są również w naszym życiu codziennym, na co wskazuje od lat lansowane twierdzenie, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa.

Mówiąc już trochę poważniej, generalnie wszyscy jesteśmy kosmitami, jeżeli spojrzeć na to z perspektywy wszechświata, bo przecież za takich uważać nas mogą inne cywilizacje, może nawet bardziej rozwinięte od naszej. Co zastanawiające, ludzkość od zarania dziejów starała się uzyskać odpowiedź na pytanie, czy po wielkim bum, jakie miało miejsce już dosyć dawno temu, udało się stworzyć wyłącznie nasz gatunek, czy może takich istot, w części myślących, więc inteligentnych jest więcej?

O ile twierdzenia osób przesłuchiwanych w Kongresie USA są prawdą, to mamy odpowiedź, więc nie jesteśmy sami.  

Bogdan Feręc

Photo by Michael Herren on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!

Irlandzka trasa koncertowa Dory Goli: Galway - 13 kwietnia, Clare - 27 kwietnia, Wicklow - 18 maja, Limerick - 31 maja.

Bilety są już dostępne na stronach internetowych Monroe's Galway, Port Duggans, The Whale Theatre, Upstairs at Dolan's i przy wejściach. Zapraszamy!!!