Obniżają się wskaźniki zatrudnienia

Jak pokazuje najnowszy raport IDA Ireland, w kraju zaczęły spadać wskaźniki zatrudnienia i dzieje się tak po covidowym wzroście, jakiego doświadczaliśmy od wielu miesięcy.

W ujęciu rocznym wskaźnik zatrudnienia w Irlandii obniżył się w październiku tego roku o 12,7% w stosunku do danych z roku 2021. To jednak nie zmienia faktu, że wskaźnik zatrudniania jest wyższy nie w dwóch poprzednich latach, ale i to może się wkrótce zmienić.

IDA Ireland:

Istnieje wiele wyzwań stojących przed światową gospodarką, jednak Irlandia podchodzi do nich z pozycji wysokiego zatrudnienia, silnego wzrostu gospodarczego i solidnych finansów publicznych.

W kraju stale rośnie jednak zapotrzebowanie na pracowników, którzy znają się na zrównoważonym rozwoju, zielonej energii, a także na osiąganiu celów klimatycznych, a obecnie uważa się, że w Irlandii stanowią oni obecnie już 13% całej siły roboczej. To nie wszystkie pozytywne wiadomości, bo do końca dekady przewiduje się powstanie ok. 20 000 miejsc pracy związanych z tzw. zielonymi talentami, a wspierać oni będą rozwijające się sektory gospodarki kraju.

Dyrektor generalna IDA Irealnd Mary Buckley powiedziała:

– Z zadowoleniem przyjmuję te dane i raport, który pokazuje, że zielona gospodarka jest szybko rozwijającym się sektorem, a wzrost zielonych talentów pokazuje nacisk, jaki firmy kładą na zrównoważony rozwój. Pomimo niepewności panującej w światowej gospodarce, to zachęcające, że wskaźniki zatrudniania zielonych talentów prawie się podwoiły w porównaniu z 2016 r. i odzwierciedlają znaczenie zrównoważonego rozwoju.

Raport IDA Ireland stworzony został we współpracy z Microsoft i LinkedIn, które także rozwijają swoją sieć pracowników nazywanych zielonymi talentami.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Photo by Campaign Creators on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Wzrost opłat za par
Najkrótszy dzień r