Nowi dostawcy pojawią się w Lidlu

Niedawno sieć Aldi Ireland poinformowała, że nawiązała współpracę z nowymi dostawcami, a teraz o takim samym kroku mówi Lidl.

Jak wiadomo z komunikatu, Lidl wybrał już 48 nowych dostawców artykułów spożywczych i przemysłowych, którzy w ramach programu „Lidl Kickstart”, współpracować będą z detalistą. Lidl Ireland zorganizował wcześniej konkurs, w którym mogły startować firmy, a te zaproponować innowacyjną ofertę dla sieci sklepów Lidl w Irlandii. Wybrano 48 firm z 20 hrabstw, a w 220 sklepach Lidla produkty dostępne będą od 19 września tego roku.

W ofercie znajdą się m.in. ryby, mięso, produkty kosmetyczne, pieczywo, lody, przyprawy i piwo, a także karma dla zwierząt. Spośród wybranych obecnie dostawców na długą współpracę będą mogli liczyć ci, których oferta zyska zainteresowanie kupujących, więc to klienci wybiorą, którzy z dostawców współpracować będą z Lidlem.

Program „Lidl Kickstart” wspierany jest przez Bord Bia, a do tej pory Lidl pomógł już ponad 250 firm z kraju. Tegoroczna odsłona konkursu zapewniła miejsce ta irlandzkim producentom obejmujących szereg zrównoważonych marek, takich jak Sisters Aisling i Sadhbh Wood’s Bean Around Exfoliating Coffee Bars, Pup Pup Dental Chews Haydena Smytha i Slice of Life Pizza Emi Takakury.

Menedżerka ds. rozwoju sieci dostawców w Lidl Ireland i Irlandii Północnej Kate O’Discroll powiedziała, że program pozwala wspierać dostawców z wyspy, a także dać poznać innowacyjne irlandzkie potrawy i produkcję przemysłową.

Bogdan Feręc

Źr. Business Plus

Photo by Marjan Blan on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS: