Nike uruchomiała nowy sklep w Blanchardstown

Znana marka zajmująca się produkcją i sprzedażą sprzętu oraz odzieży sportowej, uruchomiła już swój nowy punkt sprzedaży w dublińskim Blanchardstown Centre.

Klienci mogą teraz korzystać ze sklepu o powierzchni 10 000 stóp kwadratowych, a jak zapewnia gigant sprzedaży międzynarodowej, kontrakt na najem podpisany został na wiele lat, co pozwoli na stałą obecność Nike w tym rejonie. Jak zapewniają władze Nike, marka angażować się będzie w lokalne wydarzenia o zasięgu społecznym i kulturalnym, aby dać możliwość korzystania z nich szerokiej publiczności, ale i współpracować będzie z klubami sportowymi, w tym dla młodzieży, by krzewić kulturę fizyczną.

Uruchomienie nowego sklepu przynieść ma też dodatkowe korzyści Nike Inc. z siedzibą w Oregonie w USA, a i zwiększyć stale rosnące dochody. Nike w ostatnim kwartale odnotowała już wzrost dochodów o 14% w ujęciu rocznym, a jej marki Nike Direct i Digital Brand przyniosły firmie dodatkowe 17 i 20 procent zysku.

Zarządzająca aktywami w Blanchardstown Centre Sharon Walsh z Falcon AM powiedziała:

– Oprócz wielu innych ekscytujących transakcji podpisanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy, otwarcie  to świadczy o odporności irlandzkiego rynku handlowego i najlepszej powierzchni, jaką oferuje Centrum. Od początku roku obserwujemy duży ruch.

Warto tutaj dodać, że coraz więcej światowych marek, jakie obecne są na irlandzkim rynku detalicznym, zgłasza, iż są zainteresowane rozwijaniem sieci swoich placówek na wyspie.

Bogdan Feręc

Źr: Business Plus

Photo by Alexander Redl on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Irlandia zgodziła s
Ryanair chce rozwija