Nie nasza wojna

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Trochę nazbierało się zaległości, które trzeba nadrobić, czyli zacząłem śledzić wydarzenia z Polski i trafiłem na całkiem ciekawą wypowiedź wicemarszałka Krzysztofa Boska z Konfederacji.

Rozmowa miała miejsce w stacji RMF, gdzie 19 grudnia zaproszony został wicemarszałek Bosak, a rozmowa toczyła się na kilka istotnych i do tej pory aktualnych tematów. Krzysztof Bosak odniósł się w pewnej części wypowiedzi do pytania, a brzmiało ono, czy wojna na Ukrainie, jest sprawą polską?

To, co mogli usłyszeć słuchacze tej stacji, pokrywa się zarówno z opiniami części polskiego, ale nie tylko tego społeczeństwa, jak i jest utrzymaniem narracji, jaką Konfederacja prezentuje od lat.

Prywatnie dodam, że po pierwsze nigdy nie spodziewałem się, że zgodzę się ze słowami tego ugrupowania, przynajmniej z większością, a po drugie, iż będę w pewien sposób popierał wypowiedź tegoż polityka.

Do ideałów, jakie głosi Konfederacja, jest mi tak samo daleko, jak do tych z kręgów zatwardziałej prawicy, ale jako człowiek otwarty, argumenty przyjmuję do wiadomości, a część z nich mogę nawet poprzeć.

Wicemarszałek powiedział bowiem, iż wojna na Ukrainie nie jest naszą, czyli polską wojną z Rosją, a pozostaje wciąż wojną Ukrainy z Federacją Rosyjską. Bosak interpretował też słowa prezydenta USA Joe Bidena, a z jego wypowiedzi wynikało coś całkiem innego, niż ze słów redaktora prowadzącego.

Zapraszam do wysłuchania całej rozmowy, która może rzucić inne światło na część ugrupowań politycznych w Polsce, a bardziej niż ciekawie robi się po siedmiu minutach audycji.

Link do strony źródłowej>>>

Bogdan Feręc

Źr. RMF24

Fot. Radio Wnet

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Najpopularniejsze ki
Coraz goręcej na Mo
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.