Heather Humphreys ponownie ministrem sprawiedliwości

Dotychczasowa minister sprawiedliwości Helen McEntee przebywa obecnie już na urlopie macierzyńskim, a na stanowisku zastąpiła ją minister ochrony socjalnej Heather Humphreys.

Heather Humphreys już wcześniej zastępowała McEntee na tym fotelu, a było to po urodzeniu przez minister sprawiedliwości pierwszego dziecka, i jak dodał wicepremier Varadkar, minister Humphreys świetnie sobie z tym poradziła.

Zastępstwo może teraz nie trwać zbyt długo, bo po przejęciu fotela premiera przez Varadkara, nastąpią też zmiany na ministerialnych stanowiskach, więc Humphreys 17 grudnia zastąpić może osoba z Fianna Fáil.

Decyzja o pełnieniu obowiązków ministra sprawiedliwości przez Heather Humphreys wynika z rozmowy i ustaleń, jakich dokonali premier Micheál Martin, wicepremier Leo Varadkar i minister środowiska Eamon Ryan.

Leo Varadkar:

– Po wczorajszej rozmowie z taoiseachem i ministrem Ryanem, Heather Humphreys zastąpi panią Mc Entee, która przebywa na urlopie macierzyńskim. Między końcem listopada a 17 grudnia jest dość krótki okres, ale robiła to już wcześniej i bardzo dobrze zna teren, ale to nie przesądza o żadnych decyzjach, które mogą zostać podjęte 17 grudnia.

Zapytano też Leo Varadkara, czy minister McEntee nadal będzie zasiadać w gabinecie, a wtedy odpowiedział:

– Gabinet zostanie ogłoszony 17 grudnia i myślę, że wszyscy wiedzą, że darzy Helen najwyższym szacunkiem, była wyjątkowym ministrem sprawiedliwości, ale nie byłoby fair w stosunku do innych kolegów, gdybym ogłosił to teraz.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Zdj: Creative Commons Attribution 2.0 European People’s Party

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Wzrosną opłaty na
Irlandzki MSZ poinfo