BofI podniesie oprocentowanie depozytów

Z zapowiedzi Bank of Ireland wynika, że 8 września podnieść ma oprocentowanie depozytów, jakie złożone zostały przez klientów na ich kontach oszczędnościowych.

Jest to krok, który podjęty został pod presją, aby przekierować korzyści wynikające z podwyżek stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego w ostatnich miesiącach na rzecz osób posiadających oszczędności. Zalecenie wydał Bank Centralny Irlandii, który nawiasem mówiąc, nie zrobił tego formalnie, ponieważ wciąż opóźnia publikację dokumentu w tej sprawie.

Bank of Ireland ogłosił zmiany na wielu rodzajach kont, w tym na SuperSaver, MortageSaver i Regular Saver. Oprocentowanie kont SuperSaver wzrośnie z 2% do 3% przez pierwsze 12 miesięcy. Następnie będzie obowiązywać stawka 2%, wyższa niż 1%, w przypadku sald do 30 000 €. Na kontach MortageSaver stopy procentowe wzrosną z 1% do 2% w przypadku salda do 15 000 €. W przypadku sald powyżej 15 000 € będzie obowiązywać stawka 0,5%, w porównaniu z 0,01%.

Nowe oprocentowanie dostępne będzie dla nowych i obecnych klientów, a Bank stwierdził, że obecni klienci nie muszą podejmować żadnych działań, bo nowa stawka zostanie zastosowana automatycznie.

Oprocentowanie kont Regular Saver również wzrośnie z 1% do 2% dla sald do 12 000 €. W przypadku sald powyżej 12 000 € obowiązuje stawka 0,5%, w porównaniu z 0,01%. Również w tym przypadku zmiany te zostaną zastosowane automatycznie w przypadku obecnych klientów.

Dyrektor generalna Retail Ireland w Bank of Ireland Susan Russell stwierdza:

– Odkąd w zeszłym roku EBC zaczął podnosić stopy procentowe, wprowadziliśmy szereg ulepszeń w naszych produktach oszczędnościowych. Te najnowsze zmiany zwiększą nasz SuperSaver do wiodących na rynku 3%. Zachęcałabym klientów do przeniesienia środków z rachunku bieżącego na rachunek oszczędnościowy lub depozytowy, dzięki któremu będą mogli skorzystać z odsetek. Rynek minął już od ośmiu lat ujemnych stóp procentowych, a teraz, gdy oszczędzający mogą korzystać z lepszych stawek, zachęcamy klientów do podjęcia działań, wyrobienia nawyku oszczędzania lub przeniesienia pieniędzy na oprocentowane produkty, lub konta.

Więcej szczegółów w tej sprawie znajduje się na stronie internetowej Bank of Ireland.

Bogdan Feręc

Źr. RTE

Photo CC BY-SA 3.0 Ardfern

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Landlord zarobi jesz
Irlandzka gospodarka