Żółte ostrzeżenia przed wiatrem

W tym tygodniu warunki pogodowe będą raczej ciężkie, a wszystko przez kilka aktywnych frontów atmosferycznych, które wędrować będą nad wyspą.

Pierwsze z ostrzeżeń wejdzie w życie już dzisiaj o godzinie 17:00, a wydane zostało dla hrabstw Carlow, Dublin, Kildare, Kilkenny, Meath, Wexford, Wicklow, Waterford, gdzie już wieczorem prognozowane są bardzo silne podmuchy wiatru, ale sytuacja może powtórzyć się też jutro wieczorem. Ostrzeżenie obowiązywać będzie dzisiaj do godziny 21:00.

Kolejne z ostrzeżeń zacznie obowiązywać w środę o godzinie 1 w nocy, a wydane zostało dla hrabstw Cork, Kerry, Clare, Limerick, Galway i Mayo. W tych rejonach przewiduje się silny wiatr i podmuchy od 90 do 110 km/h.

W okolicach przybrzeżnych spodziewane są wysokie fale przyboju, co oznacza, że woda morska może wdzierać się głębiej w ląd, a na niektórych rzekach prawdopodobne stanie się zjawisko cofki.

Ostrzeżenie przed silnym wiatrem wydało też brytyjskie biuro meteorologiczne, a to zacznie obowiązywać dzisiaj o godzinie 15:00 i potrwa do 15:00 w środę. Alert obowiązywać będzie dla hrabstw Down i Antrim.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by Khamkéo Vilaysing on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
To będzie trudny ty
Średnia cena domu w