Zdrożeje prąd na przedpłaty

Największy dostawca energii elektrycznej dla osób, które korzystają z liczników przedpłatowych, ogłosił właśnie podwyżkę cen na prąd.

W związku z tym od grudnia klienci Prepay Power spotkają się z cenami wyższymi o 9,9%, co dotykać będzie około 170 000 odbiorców prądu. Prepay Power dodaje, że jest to prawdopodobnie ostatnia podwyżka cen w tym roku, a i podkreśla, że w tym sezonie zimowym, raczej nie podniesie cen na dostarczany przez siebie gaz, a z tego korzysta ok. 70 000 odbiorców.

Rzecznik Prepay Power dodał, iż jest wielce prawdopodobne, że do końca sezonu zimowego, nie podniesie już cen na energię elektryczną, jednak uzależnione to będzie od czynników zewnętrznych.

Dostawca poinformował jednocześnie, iż utworzył specjalny fundusz pomocowy w wysokości 750 000 €, przeznaczony w całości na wsparcie dla swoich klientów, którzy będą mieli problemy z zakupem prądu.  

Podwyżka cen, jaka wejdzie w życie 1 grudnia tego roku, zwiększy średni tygodniowy rachunek o 3,89 €. Prepay Power stwierdza, iż nie będzie podnosił opłat stałych dla swoich odbiorców prądu i gazu, a po podwyżce, i tak będzie miał najniższą standardową stawkę jednostkową na rynku zarówno dla gazu, jak i energii elektrycznej.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo by Fré Sonneveld on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Inflacja jest wolnie
Kiedy referendum w s