Kiedy referendum w sprawie wody?

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Sinn Féin wspiera kampanię „Keep Water Public – Name the Date”, powiedział poseł tego ugrupowania.

Rzecznik Sinn Féin ds. mieszkalnictwa, samorządu lokalnego i dziedzictwa Eoin O Broin obiecał pełne i entuzjastyczne poparcie swojej partii dla kierowanej przez związki zawodowe kampanii „Utrzymaj Wodę Publiczną – Nazwij/Wyznacz Datę”. 

Jego uwagi zostały wygłoszone podczas rozpoczętej przez SIPTU, Unite, Forsa i ICTU kampanii, która wzywa rząd do określenia daty referendum w celu zapisania w Konstytucji publicznej własności systemu wodociągowego.

Poseł Ó Broin powiedział:

– Sinn Féin od dawna prowadzi kampanię na rzecz referendum w celu zapisania w Konstytucji publicznej własności systemu wodno-ściekowego. Był to jeden z kluczowych postulatów kampanii „Prawo do wody”. Darragh O’Brien wskazał, że jest gotów przedstawić rządowi notatkę w sprawie przeprowadzenia referendów w sprawie publicznej własności wody i zapisania w Konstytucji prawa do mieszkania. Mamy nadzieję, że zrobi to na podstawie raportu Komisji Mieszkalnictwa w sprawie prawa do mieszkania w listopadzie. Z radością witamy kampanię rozpoczętą przez ruch związkowy. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z nimi, aby zapewnić, że rząd ustali datę referendum, która otrzyma właściwe brzmienie w referendum i przeprowadzi oba referenda w pierwszej połowie 2023 r.

Opr: Bogdan Feręc

Źr: Sinn Fein

Photo by Andres Siimon on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Zdrożeje prąd na p
W przyszłym roku zd
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.