Zanim zrobi się zimno

Met Éireann poinformowało, że w jednym z irlandzkich hrabstw w poprzednim miesiącu zanotowano najwyższą temperaturę od ponad dwóch dekad.

Tak było w hrabstwie Donegal, gdzie termometry wskazały 17,6 °C., a było to dokładnie 13 listopada. Jak twierdzą meteorolodzy, takie temperatury ostatni raz zanotowano w tym miesiącu w Irlandii 25 lat temu, co może wskazywać, że klimat jest bardzo niestabilny i zaszły w nim duże zmiany.

Na ten weekend Met Éireann przewiduje pogodę mieszaną, z lekkim spadkiem temperatury, ale nie będzie aż tak źle, bo termometry wskazywać będą w dzień od 9 do 11 stopni Celsjusza. Będzie też trochę przelotnych opadów, które przeplatane mają być chwilami ze słońcem, ale ogólnie sobota będzie w większej części dnia sucha.

Dzisiaj wieczorem zachmurzenie zacznie wzrastać i nie można wykluczyć większej ilości opadów deszczu, jednak niedziela da nam już przedsmak zapowiadanego ochłodzenia.

Właśnie w niedzielę termometry pokażą od 6 do maksymalnie 9 stopni Celsjusza, a i noce będą zimne, bo od zera do zaledwie 6 stopni na plusie. Noc z niedzieli na poniedziałek jeszcze chłodniejsza, gdyż prognozuje się od zera do +4 stopni, a i w dzień nie będzie raczej mowy o przyjemnej temperaturze, gdyż słupki termometrów podniosą się zaledwie do ósmej kreski powyżej zera.

Kolejne dni również zimne, wskazania termometrów w dzień poniżej 10 stopni Celsjusza, a noce z temperaturami oscylującymi w okolicach zera stopni, co oznacza, że możliwe będą przymrozki. Będzie też więcej opadów i wiatr powieje nieco mocniej, ale są też informacje, które sugerują, że po kilku dniach ochłodzenia, ponownie możemy natknąć się na cieplejszy front atmosferyczny, który będzie wilgotny, ale za to podniesie wartości temperatur do 10 °C.

Bogdan Feręc

Źr: Met Eireann

Photo by Markus Winkler on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Idzie nowe. „Ale t
Minister wyprowadzi