Minister wyprowadzi posłów i senatorów z parkingu

Jak zapowiada minister środowiska Eamon Ryan, ma plany przekształcenia parkingu dla samochodów w kwietny ogród, co oznacza, że parking przed Leinster House zniknie.

Wg ministra Ryana, posłowie i senatorowie mogą korzystać po przekształceniu z pobliskiego parkingu komercyjnego, a ten położony jest w niewielkiej odległości od Dáil i Seanad. Parking przed Leinster House, co wynika z wniosku, jaki złożony został już przez Partię Zielonych do organu nadzorującego funkcjonowanie Leinster House, miałby stać się kwietnym trawnikiem lub ogrodem, którym bzyczenie pszczółek koić będzie skołatane nerwy posłów oraz senatorów.

Rozmawiając z dziennikarzami na ten temat, minister Ryan powiedział:

Byłoby to symbolem szerszej zmiany…  Jeśli mamy dokonać tej zmiany w kraju, musimy dawać przykład.

Minister środowiska Eamon Ryan powiedział również, że wkrótce do Dáil wniesiony zostanie projekt zmian do ustawy klimatycznej, a nowa wersja planu zawierać ma szereg inicjatyw, które poprawią stan atmosfery. Minister podkreślił, iż należy wywiązywać się też z celów klimatycznych, na co Irlandia wyraziła wcześniej zgodę i przyjęła unijne dokumenty w tej sprawie.

Minister Ryan stwierdził również, że rozmowy w kwestii nowelizacji ustawy klimatycznej rozpoczną się w gabinecie w przyszłym tygodniu, a dokument trafić ma do parlamentu jeszcze przed końcem roku.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Photo by Bruce A on Unsplash

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Zanim zrobi się zim
Uruchomili się wró