Zanim został premierem

Leo Varadkar dzisiaj przejmie władzę nad krajem z rąk szefa gabinetu z Fianna Fáil Micheála Martina, a zanim jeszcze kolejny raz objął ten urząd, zaczął składać obietnice.

Varadkar zapewniał, że obecna kadencja na stanowisku premiera Republiki Irlandii zapewniać będzie wszystkim „sprawiedliwy start”, ale będzie wiązać się również z dawaniem nadziei na przyszłość. Premier in spe dodał, że celem jego gabinetu stanie się również rozwiązanie najpilniejszych problemów mieszkaniowych, jakie trapią Irlandię.

Jako premier Leo Varadkar będzie też chciał utrzymać i pogłębiać „ducha wspólnoty”, co podkreślił, a chciałby, żeby był on w społeczeństwie dokładnie taki sam, jak we wcześniejszej pandemii Covid-19.

To oczywiście tylko najważniejsze obietnice i życzenia Leo Varadkara, który wspominał również o wyprowadzaniu państwa z kryzysu, ale i pracy na rzecz społeczeństwa.

Część z tych słów można odbierać jednak, jak rozpoczęcie kampanii wyborczej, ale co istotne, Leo Varadkar nie będzie w swojej narracji na plan pierwszy wysuwał problemów, jakie trapią kraj, a ma przeprowadzić go przez ten trudny okres, w jakim się znajdujemy.

Niestety premier Varadkar będzie mierzyć się też z większą ilością nieprzychylnych opinii na swój temat, bo nie jest już tak popularny, gdy pierwszy raz obejmował urząd taoiseacha, więc w okresie, gdy rządził państwem, pozyskał większe grono przeciwników.

Bogdan Feręc

Źr: Independent

Photo Creative Commons Attribution 2.0 EU

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Citywest Transit Hub
Minister obrony spot