Wchodzimy w okres bardzo przyjemnej aury

Potwierdzają się zapowiedzi Met Éireann i już od jutra będziemy mieli w Irlandii, co nie zdarza się często, bardzo przyjemne warunki atmosferyczne.

Żeby jednak nie było niedomówień, deszcz nie będzie dawał powodów, aby o nim zapominać, więc i parasole będą w najbliższych 10 dniach potrzebne. Większość czasu ma być jednak słonecznie, a przynajmniej z niewielkim zachmurzeniem, chociaż wybuch słonecznych dni przewiduje się dopiero na piątek, a następnie poniedziałek i wtorek.

W piątek aura ma się na tyle poprawić, że słońce napadnie mieszkańców Zielonej Wyspy, a i wskazanie termometrów stanę się bardziej niż zadowalające.

W czwartek przelotny deszcz w wielu rejonach kraju, a wiatr ma być słaby, ale za to temperatura wzrośnie do 21 stopni Celsjusza.

Podobnie będzie w piątek, a wówczas deszczu powinno być już znacznie mniej i co istotne, mniej będzie też zachmurzeń. Jak przewidują synoptycy, wzrośnie też temperatura powietrza, a wynieść ma już wtedy 22 stopnie w skali Celsjusza.

Sobota i niedziela z zachmurzeniami, gdzieniegdzie pokrywa chmur utrzyma się przez cały dzień, jednak nie przewiduje się obecnie w weekend opadów, a temperatura wynosić będzie 22 st. C.

Poniedziałek i wtorek to powrót słońca, a termometry wskazywać mają po 21oC. Również na oba te dni nie przewiduje się opadów, natomiast wiatr ma być słaby.

Wszystkie noce do przyszłej środy ciepłe, bo od 8 do nawet 14 stopni Celsjusza.

Kolejne dni bardzo podobne, jednak Met Éireann nie ma pewności, czy utrzymają się tak dobre warunki pogodowe, chociaż wciąż mówi o wysokich wskazaniach termometrów.

O ile potwierdzą się wcześniejsze przewidywania, to z taką lub podobną aurą będziemy mieli do czynienia aż do końca października, chociaż w końcówce września raczej nie będzie już wskazań powyżej 20 stopni Celsjusza.

Bogdan Feręc

Źr. Met Eireann

Photo by CHUTTERSNAP on Unsplash

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Electric Picnic pod
Płaskoziemcy wszyst