Ucieczka przed irlandzkim deszczem

Lipiec był najbardziej deszczowy od wielu lat i niewiele wskazuje, żeby w sierpniu pogoda miała się diametralnie zmienić, a to właśnie skłania wielu mieszkańców Irlandii, aby każde kilka dni wolnych wykorzystać na kąpiele słoneczne.

Jak informuje zarządca dublińskiego portu lotniczego, spodziewa się, iż w ten weekend przez płytę tego portu lotniczego przewinienie się ok. pół miliona pasażerów. Intensywny okres wakacyjnych podróży trwa od końca czerwca tego roku, a i lipiec DAA odnotowuje, jako okres wzmożonego ruchu pasażerskiego, natomiast potwierdzeniem był zeszły weekend, kiedy w jeden dzień przez terminale przewinęło się ponad 120 500 podróżnych.

Oznacza to, że niedziela 30 lipca była najbardziej ruchliwym dniem i wówczas z lotniska w Dublinie podróżowało jednego dnia najwięcej osób w historii.

W ubiegłym miesiącu każdego dania przez lotnisko przewijało się ponad 100 000 pasażerów, a to dało możliwość stwierdzenia, że dublińskie lotnisko wróciło już do wyników sprzed 2020 roku. Jak dodają władze DAA, oznacza to również, iż ilość podróży kształtuje się na poziomie sprzed pandemii Covid-19, a i jest nadzieja, że ruch pasażerski wciąż będzie się zwiększał.

Menedżer DAA ds. relacji z mediami Graeme McQueen powiedział:

– Irlandzka pogoda prowadzi do wzrostu ruchu pasażerskiego. Wróciliśmy tam, gdzie byliśmy, ludzie uwielbiają podróżować. Myślę, że pogoda sprawia, że ​​ludzie trafiają na strony z lotami i strony z wakacjami. Chcą uciec przed deszczem w Irlandii.

DAA od miesięcy pracuje, żeby usprawnić ruch na największym lotnisku w Irlandii, a i od wielu tygodni udaje się sprawnie prowadzić odprawy bezpieczeństwa. Dublińskie lotnisko przygotowało się również na ten weekend, a największego ruchu spodziewa się dzisiaj rano, jednak zapewnia, że odprawy odbywać się będą bez opóźnień.

Z danych, jakie przekazało mediom DAA, wynika, iż znakomita większość pasażerów może spodziewać się terminowych odpraw bezpieczeństwa, które trwać będą ok. 20 minut. DAA twierdzi, że w zeszłym miesiącu 99,6% odpraw trwało poniżej 20 minut, co jeszcze niedawno było tylko marzeniem.

DAA prosi również podróżnych, aby odpowiednio przygotowali się do swoich lotów, więc mieli ze sobą niezbędne dokumenty, bilety i karty pokładowe, ale wiedzieli też, z którego terminalu odlatują. To wszystko usprawnia przejście przez lotnisko i niweluje opóźnienia. Każdy pasażer, który ma problemy z poruszaniem się po lotnisku, może zapytać pracowników tego portu lotniczego, w jakim kierunku powinien się udać, a zawsze otrzyma informacje, dodaje DAA.

Bogdan Feręc

Źr. Independent

Photo CC BY 2.5 Marek Ślusarczyk

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Apel o bezpieczną j
Na drogach zginęło