Tóibín wzywa rząd, aby zrobił więcej

Lider Aontú Peadar Tóibín stwierdził na otwarciu konferencji swojej partii, iż koalicja musi zrobić znacznie więcej, aby przeciwdziałać kryzysowi kosztów utrzymania.

Wg Tóibína koszty życia są już na tyle wysokie, że duża część ludzi z wyspy przestała sobie z nimi radzić, więc potrzebne są działania rządu, które w istotny sposób wspierać będą społeczeństwo.

Peadar Tóibín:

– Dzisiaj kryzys kosztów utrzymania dotyka rodziny z Północy i Południa. Rodzice nie śpią w nocy, zastanawiając się, czy zdołają zapłacić rachunki.

Wypowiadając się w kwestiach dotyczących zagadnień politycznych, Peadar Tóibín w ostrych słowach krytykował Demokratyczną Partię Unionistów z Irlandii Północnej, iż wciąż odmawia wejścia do rządu z Sinn Féin, co blokuje możliwość powołania rządu i jednocześnie blokuje prace Zgromadzenia Stormont. To złe działanie w chwili, gdy kryzys kosztów utrzymania w Irlandii Północnej narasta, a kraj przygotowuje się do zimy.

Tóibín dodał, że tej sytuacji można uniknąć w przyszłości, ale należy zreformować system wybroczy w Irlandii Północnej, co zablokuje możliwość partiom takim jak Demokratyczna Partia Unionistów, „trzymać demokratyczne instytucje dla okupu”, czyli blokować ich prace.

Peadar Tóibín:

– Jest jasne, że ten impas nie może być kontynuowany… Reforma jest teraz konieczna, ponieważ kolejne wybory mogą być rozpisane już za 3 tygodnie.

Lider Aontú Peadar Tóibín wezwał na konferencji rząd Republiki Irlandii, aby rozpoczął prawdziwe przygotowania do referendum w sprawie jedności wyspy, bo wydaje się, że opieszałość działań w tej sprawie, jest bardzo widoczna.

Bogdan Feręc

Źr: RTE

Image Aontú

Udostępnij i skomentuj w mediach społecznościowych po przeczytaniu tekstu:
ZNAJDŹ NAS:
Dopłata do opału o
„W czasie deszczu