Strajk w Ryanair pod koniec czerwca

Wesprzyj naszą pracę na Go Fund Me. Dziękujemy!

Sytuacja z pracownikami i ich żądaniami wobec pracodawcy rozwija się w szybkim tempie, co doprowadziło do zapowiedzi strajku załóg kabinowych.

Związki zawodowe reprezentujące pracowników Ryanair we Włoszech oświadczyły, iż nie ma teraz innej możliwości i zmuszone zostały do przeprowadzenia akcji strajkowej, by zaznaczyć potrzebę zmian płacowych. O ile wcześniej wydawało się, że strajk dotyczyć będzie tylko pracowników irlandzkiego przewoźnika w Hiszpanii, tak teraz do całego procesu dochodzenia do porozumienia dołączają zatrudnieni z innych państw.

Pracownicy Ryanair z Włoch zapowiadają, że strajk członków personelu pokładowego odbędzie się pod koniec czerwca, o ile do tego czasu, nie zostanie osiągnięte porozumienie.

Tym samym włoski personel latający Ryanair dołączy do koleżanek i kolegów z Hiszpanii oraz Portugalii i 25 czerwca tego roku włączy się do strajku. Wcześniej pracownicy z Hiszpanii oraz Portugalii uzależniali swoje działania strajkowe od kilku przyczyn, w tym od toczących się rozmów, to namawiali też pracowników z Włoch i Francji do zorganizowania strajku, który odciśnie się na działalności linii w dużej części Europy.

Włosi nie byli przekonani do takiego rozwiązania, jednak przychylili się do propozycji strajkowych pochodzących z Hiszpanii, co skutkuje zapowiedzią unieruchomienia kilkudziesięciu tras w Unii Europejskiej.

Wydaje się również, że do takiej decyzji blisko jest we Francji, ale tu konkretów oczekuje się albo w końcówce tego, albo początku przyszłego tygodnia.

*

O ile strajk w Hiszpanii, Portugalii i Włoszech zostanie zrealizowany, Wpłynie to na kilkaset tysięcy pasażerów, którzy nie będą mogli skorzystać z usług irlandzkiego przewoźnika. Straci też sama linia lotnicza, ale i ponownie nadszarpnięta zostanie reputacja Ryanair.

Bogdan Feręc

Źr: The Liberal               

© POLSKA-IE: MATERIAŁ CHRONIONY PRAWEM AUTORSKIM.
ZNAJDŹ NAS:
Dyskusja tak, ale po
Pracownicy nie mogą
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.
Portal "Polska-IE" informuje o przewie urlopowej w dniach od 23 do 27 maja 2024 roku. Dziękujemy za wyrozumiałość. Zapraszamy niebawem.